БізнесуМожливості Ringostat

5 способів, якими Ringostat забезпечує надійний зв’язок під час блекауту

Вимкнення світла під час війни — не просто неприємність для бізнесу, але й збитки. Бо коли настає блекаут, часто «відвалюється» і зв’язок, тож клієнти не можуть зв’язатися з компанією. В цьому плані користувачі Ringostat в більш вигідній ситуації. Ми передбачили рішення, що забезпечать надійний зв’язок для вас, навіть коли немає світла. Тож блекаут — не вирок для продажів!

Чому під час блекауту страждає якість зв’язку

З початку відключень світла до нас звернулися чимало клієнтів, які йдуть від інших віртуальних АТС у пошуку більш надійної телефонії. Чому ж так стається, що зв’язок, який ще вчора був стабільним, під час блекауту значно погіршується та навіть зникає? Це може здаватися дивним для компаній, які використовують віртуальні АТС — тобто, спрощено кажучи, телефонію через інтернет. Адже такий зв’язок, на перший погляд, не має прямої залежності від електромережі.

Проблема в тому, що компанії доволі часто використовує SIP-GSM-шлюзи. То пристрій, у який можна вставити звичайну SIM-карту чи навіть декілька, і це дозволить телефонувати з використанням інтернету. Виглядає він так:

зв'язок під час блекауту, SIP-шлюз

Більше про особливості шлюзів можна почитати у статті.

Нюанс в тому, що SIP-GSM-шлюз — це «милиця», який використовують, щоб не підключати SIP-номери. Хоча саме вони призначені для дзвінків напряму через інтернет. А під час блекауту така економія особливо «виходить боком».

Як ми вже казали, у шлюзах використовуються звичайні сімки, а зв’язок забезпечують вишки мобільних операторів. Під час блекауту вони перевантажуються одразу через декілька причин.

  1. Збільшується кількість дзвінків по мобільному. По-перше, тому що людям нема що робити без світле. А по-друге, хочеться дізнатися, чи є світло дома, у родичів чи у найближчому коворкінгу.
  2. Люди починають більше використовувати мобільний інтернет, тому що звичайний не працює. Напевно кожен помітив, як це відбивається на якості з’єднання. Часто буває, що мобільний інтернет взагалі припиняє працювати.
  3. Велика кількість SIP-GSM-шлюзів, що зібрані в одному місці, можуть «покласти» найближчу базову станцію, тобто вишку, оператора. А у деяких сервісів телефонії є цілі приміщення зі шлюзами, де знаходяться десятки тисяч SIM-карт клієнтів. Навіть якщо ви самі купили і використовуєте шлюз десь у бізнес-центрі — ситуація може бути аналогічною, якщо ваші сусіди зробити так само.

Станції також можуть вимикатися, бо через часті блекаути акумулятори джерел безперебійного живлення просто не встигають заряджатися. Тоді телефонна станція відключається і навантаження на сусідні ще збільшується.

Усе це звучить безнадійно. Але Ringostat знає, як забезпечити вас якісною телефонією навіть в ці непрості часи.

🤝 Побудуйте ефективну комунікацію з телефонією Ringostat

Підключіть віртуальну АТС за один робочий день та приймайте дзвінки в будь-якій точці планети

5 причин, чому у Ringostat надає надійний зв’язок, навіть коли немає світла

  1. Навантаження на мережу SIP-трафіку не настільки зростає під час блекаутів. Бо у SIP зовсім інші об’єми використання, ніж у випадку з мобільним трафіком. Та наші клієнти не ризикують, бо Ringostat принципово пропонує саме «справжні» SIP-номери, а не підключення через шлюз.
  2. SIP підключається до мережі оператора напряму, без «посередників», і не навантажує станції. Крім того, ємність SIP-серверів розподіляється рівномірно на всіх користувачів. І це запобігає «перекосам» у навантаженні.
  3. У Ringostat не один дата-центр із серверами, а кілька. Тож вкрай малоймовірно, що усі вони будуть позбавлені світла.
  4. Усі наші дата-центри відповідають важливим вимогам. Наприклад, два або більше окремих підключення до електромережі. Також у кожному з них є потужні генератори.
  5. Навіть на випадок глобальних проблем зі світлом у нас є сервери поза межами України. Тож зв’язок буде йти через них.

А ще ми офіційно стали оператором. І як оператор Ringostat гарантує, що зв’язок відповідає стандартам Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. До того ж ви завжди можете слідкувати за працездатністю наших продуктів у спеціальному журналі.

зв'язок під час блекауту, лог змін Ringostat

Що робити, якщо вам терміново потрібно покращити зв’язок

Відмовтеся від SIP-шлюзов. Інакше ви будете ризикувати кожного разу, коли буде пропадати світло. Якщо використовуєте SIP-шлюзи, які належать якомусь сервісу — попросити їх повернути ваші картки, поки є світло. Бо, коли воно зникне, підрядник навряд чи буде шукати ваші сімки. А клієнти весь час блекауту так і не зможуть додзвонитися.

Підключіть SIP-номери чи переведіть ваші мобільні номери у SIP-формат. Для цього можна звернутися напряму до оператору зв’язку чи написати Ringostat 🙂 Яким би українським оператором ви не користувалися — його номер можна «перетворити» на віртуальний.

Підключайте надійний зв’язок і віртуальну АТС Ringostat, яка мінімально залежить від блекаутів. Наша техпідтримка налаштує все для вас за один робочий день при стандартних налаштуваннях. У віртуальної АТС безліч плюсів:

  • вона зберігає статистику про дзвінки, яка дозволяє контролювати співробітників;
  • у такого рішення десятки фунцій, які полегшують спілкування і менеджерам, і вашим покупцям: від голосового меню до переадресації виклика не певний відділ, в залежності від того, який товар дивився клієнт;
  • віртуальну АТС можна інтегрувати з CRM — і так зекономити до третини часу відділу продажів.

І це лишень кілька прикладів. Будьте у безпеці! А ми подбаємо про надійність вашого зв’язку.

⚡ Забезпечте себе якісним та надійним зв'язком з телефонією Ringostat

Здійснюйте та приймайте дзвінки парою кліків — потрібен лише ноутбук із виходом у інтернет

 

Використовуйте десятки опцій, які економлять час менеджерів та викликають вау-ефект у клієнтів

 

Покладіться на техпідтримку, яка відповідає за 4 хвилини

Про автора

Редактор блогу Ringostat. Автор статей для видань про діджитал та великих ЗМІ про бізнес. Вивчала журналістику в Одеському національному університеті імені І. І. Мечнікова.