Про digital

Google keyword planner: як зібрати семантику для контекстної реклами

Запуск контекстної реклами починається зі збору семантики. Допоможе в цьому простий та безкоштовний інструмент від Google. Інтернет-маркетолог Богдан Коростельов розповів, як використовувати Google keyword planner або Планувальник ключових слів, щоб легко зібрати семантичне ядро для реклами в Google Ads.

Богдан Коростельов,
автор каналів «Реклама в Інтернеті» в телеграм та YouTube

Навіщо збирати семантичне ядро?

Семантичне ядро для контекстної реклами ― це набір ключових фраз, за якими будуть показані оголошення. Правильно підібрані ключові слова принесуть рекламодавцю цільовий трафік ― кліки та переходи потенційних покупців. Помилки при зборі семантики можуть стати причиною сміттєвого трафіку і зливу бюджету.

Припустимо, у вас є магазин із квітами. Ви хочете рекламуватись в Києві за ключовим запитом «купити квіти». Для цього до реклами потрібно додати ключову фразу «купити квіти». І якщо людина вкаже такий пошуковий запит, Google покаже їй вашу рекламу.

Google keyword planner

Але однієї-єдиної ключової фрази для запуску реклами недостатньо, адже потенційні покупці квітів можуть абсолютно по-різному гуглити ваш товар. Наприклад, “купити букет”, “замовити квіти з доставкою”, “доставка букетів”. Для цього потрібно зібрати семантичне ядро – набір різних ключових фраз.

Можна, звісно, збирати семантику «з голови», тобто придумати всі слова та фрази самостійно. Але в такому випадку ви ризикуєте упустити точні та конверсійні ключі, які можуть привести до вас потенційних покупців. До того ж існують спеціальні сервіси, які допомагають значно спростити та прискорити збір семантики.

⚡️Бажаєте підвищити ефективність реклами та відділу продажів?

Ringostat покаже, як оптимізувати кампанії та як працюють ваші sales-менеджери

Що таке Google keyword planner 

Один із таких сервісів для збору семантики ― Планувальник ключових слів від Google. Цей інструмент не єдиний, існує багато інших планувальників. Але Google keyword planner має кілька переваг:

  • безкоштовне використання;
  • точність даних, що надходять безпосередньо від Google;
  • список ключів легко інтегрувати з Google Ads;
  • Google відразу прогнозує вартість кліка по кожному ключові на різних позиціях реклами в пошуку та контекстно-медійної мережі Google.

Треба визнати, що раніше працювати з Google keyword planner було не так зручно. Багато PPC-фахівців воліли збирати семантичне ядро через інші платформи. Але тепер все змінилося, і я сподіваюся, що ви також оціните зручність Google, особливо запускаєте рекламу через кабінет Google Ads.

Як працювати з Google keyword planner 

Як збирати ключові фрази

В інтерфейсі рекламного кабінету Google Ads натискаємо «Інструменти та налаштування» та вибираємо «Планувальник ключових слів».

Google keyword planner

Потім перейдіть до розділу «Знайти нові ключові слова».

Перед вами ― дві вкладки та, відповідно, два способи збирання ключових фраз.

На першій вкладці можна ввести власну вихідну фразу, яка характеризує ваш бізнес або продукт. Я рекомендую використати саме цей спосіб збирання семантики.

Google keyword planner

Друга вкладка пропонує вказати сайт, для якого ми збираємо ключові фрази. Google проаналізує контент сторінки та видасть статистику ключових слів.

Лайфхак. Використовуйте цю вкладку, щоб парсити сайти конкурентів і «підглядати» слова та фрази, якими вони просуваються. Іноді можна виявити цікаві ключові слова, які вам теж знадобляться 😉

Google keyword planner

Припустимо, що потрібно зібрати семантику для квіткового магазину. Я повертаюся в першу вкладку, в рядок пошуку вписую слово “троянда” і натискаю “показати результати”. За запитом Google сформував таблицю з 572 різних варіантів ключових фраз:

Google keyword planner

Над результатами пошуку є рядок з додатковими словами. Так Google пропонує розширити семантику. Наприклад, додати до запиту «троянда» такі слова як «квіти», «рослини», «букет», «садівництво».

Google keyword planner

У правій частині екрана міститься опція «Уточнити ключові слова». Наприклад, для запиту «троянда» запропоновані:

  • бренди, співзвучні назви готелів та ресторанів;
  • кольори: сині, рожеві, чайні, червоні;
  • сорти: високі, маленькі, кущові, плетисті;
  • інші уточнені дані.
Google keyword planner

Я раджу вам не прибирати ці галочки ― навіть якщо такі ключові фрази вам зовсім не підходять. Наприклад, ваш квітковий магазин не має жодного стосунку до ресторану «101 троянда». Або ви продаєте тільки червоні та білі троянди, а синіх у вашому магазині немає. Ці непотрібні результати можна використовувати як мінус-слова, або, простими словами, показати пошуковій системі, за якими запитами показувати рекламу не потрібно.

Як аналізувати зібрані ключові фрази

Перший стовпець таблиці ― «Ключові слова з релевантності». Оскільки я запитав ключі зі словом «троянда», я бачу безліч варіантів фраз із згадкою цього слова:

  • букет троянд;
  • піоновидна троянда;
  • чайна троянда і таке інше.

Розглянемо, які дані додаються до кожного ключа. Другий стовпець ― «Середня кількість запитів на місяць» показує, скільки людей шукають троянди за допомогою певних ключових фраз. Тут вказано досить приблизне число від 10 до 100 тисяч. Я помітив, що саме таке неточне число Google показує в нових рекламних кабінетах, а в старих кабінетах, з яких вже запущено багато реклами, вказані значно точніші дані щодо кількості запитів.

Зверніть увагу на стовпець «Рівень конкуренції» ― він допомагає нам зрозуміти, скільки ще рекламодавців запускають рекламу за кожною ключовою фразою. Наприклад, я бачу, що на запит «піоновидні троянди» рівень конкуренції високий, на запит «троянда» — середній, «букет з білих троянд» — низький. Скільки точно рекламодавців конкурують за увагу користувачів ― точно сказати не можна. Простіше самому піти в Google і подивитися конкуренцію за запитом, що цікавить. Наприклад, задавши у пошуку слово «троянда», я бачу сім рекламних оголошень: чотири у верхній частині сторінки і три у нижній. Решта результатів ― органічна видача. Це середній рівень конкуренції. Якщо вся перша сторінка зайнята рекламою ― конкуренція висока.

Наступний стовпець ― «Частка показів оголошення». Зараз я бачу тут прочерки. Але якщо я запущу рекламу за певними ключовими фразами, через деякий час тут буде видно результат ― точний відсоток показу серед іншої реклами.

Важливі дані містяться у двох наступних стовпцях ― «Ставка для показу вгорі сторінки» та «Ставка для показу внизу сторінки». Тут вказані приблизні мінімальні та максимальні ставки розміщення реклами. Наприклад, я бачу, що мінімальна ставка за показ реклами з ключовим словом «троянди» ― 0,09 $. З такою ставкою я можу розраховувати на розміщення реклами у нижній частині сторінки. Максимальна ставка за цим же ключовиком 1,15 $, при якій моя реклама, швидше за все, з’явиться вже вгорі сторінки.

Але якщо ви вже хоч трохи працювали з Google Ads, ви розумієте, що не все вирішує лише ставка. Є багато інших важливих факторів, які впливають на позицію вашої реклами:

  • CTR;
  • показник якості оголошення та цільової сторінки;
  • особливості запиту ― час, місце та багато іншого.

Докладніше про рейтинг реклами можна прочитати у Довідці Google.

Зверніть увагу: для пошуку можна вибрати не лише мову, а й територію. Мої ключові фрази підібрані для реклами в Україні. Якщо вам потрібна семантика для іншої країни, вкажіть її.

Google keyword planner

Якщо ви рекламуєте бізнес на кілька країн, я рекомендую створювати кілька різних рекламних кампаній, навіть якщо використовуєте ті самі ключові фрази.

Також можна вибрати дату або часовий діапазон, щоб проаналізувати, як змінюються показники ключових фраз. Чому це важливо? У деяких сферах бізнесу, таких як квіткові магазини, спостерігається сезонне зростання та спад попиту. Ви напевно здогадуєтесь, що перед святами 8 березня та 1 вересня у сфері квіткового бізнесу ми побачимо зміни за всіма показниками:

  • кількість запитів;
  • конкуренцію серед рекламодавців;
  • вартість кліка;
  • результати показу реклами.

Знаючи ці дані, ви можете грамотно планувати бюджет та розклад показів реклами.

Google keyword planner

Як використати зібрану семантику

Отже, ми вирішили запустити рекламну кампанію на ключовий запит «троянди» і за допомогою Google keyword planner зібрали семантичне ядро. Що робити з отриманими результатами?

Можна, звичайно, вручну виділяти відповідні ключові фрази. Над результатами пошуку ви побачите синє меню та кілька способів використання виділених ключів:

  • запланувати або додати до вже існуючої групи оголошень;
  • використовувати у широкій, вузькій, точній відповідності;
  • створити нову рекламну кампанію;
  • додати до списку мінус-слів.
Google keyword planner

Я не раджу вам користуватися «ручними» методами, наприклад виділяти окремі фрази і поштучно копіювати в таблиці – це забере багато часу. Вивантажуйте всі результати одним файлом. Для цього правому верхньому куті натисніть кнопку завантаження «↓» або «Завантажити» та виберіть відповідний формат:

  • Google Таблиці;
  • CSV. 

В отриманій таблиці створіть ще одну колонку, куди перенесіть усі невідповідні ключові фрази ― вони послужать вам як мінус-слова.

ВАЖЛИВО! Обов’язково додавайте мінус слова, якщо не хочете, щоб ваш бюджет даремно склікали користувачі з нерелевантними запитами.

Які ключові фрази варто використовувати, щоб реклама дала бажаний результат? Найбільш релевантні ключові слова ― конкретні властивості вашого товару чи сервісу. Наприклад, якщо ми говоримо про троянди, це може бути забарвлення або конкретні сорти:

  • червона троянда;
  • білі троянди;
  • кущові троянди.

Також це можуть бути комерційні запити:

  • купити троянди;
  • замовити букет троянд;
  • троянда з доставкою;
  • троянда ціна.

А також запити, пов’язані з місцезнаходженням:

  • троянди у Києві;
  • троянди Шевченківський район.

Залишіть у таблиці ключові фрази, що складаються з двох-трьох слів. Я не раджу вам рекламуватись за такими широкими запитами, як «троянда». Особливо, якщо ви забудете вказати «точну відповідність» ― за вашим рекламним оголошенням клацатимуть користувачі, які шукають «троянда тату», «троянда картинка», «троянда пісня». Цільового трафіку ви не отримаєте.

Ключові фрази, що залишилися, згрупуйте за змістом, щоб написати релевантні оголошення для кожної групи ключових фраз. Наприклад, для фраз зі словами «троянда купити» ― одне оголошення, для фраз «букети троянд» ― інше.

Через деякий час після запуску реклами ви можете побачити, що деякі ключові фрази набули статусу «Мало показів». Рекомендую видаляти такі ключі з груп об’яв. По них буде мало показів і кліків, що зменшить загальну ефективність групи об’яв. Виняток ― сезонні запити.

Збираючи семантику для реклами, важливо розуміти: немає і не може бути певних «чарівних» ключових слів, які принесуть 100% результат. Здавалося б, запити «троянда купити» або «троянда ціна» повинні давати конверсії та продажі. Але, як показує практика, результати завжди непередбачувані та різні.

І ще одна невелика порада: не намагайтеся зібрати усі ключові слова цього світу. Це просто неможливо. Особливо часто такої помилки припускаються новачки ― і витрачають на парсинг надто багато часу. Раджу збирати основне семантичне ядро за допомогою простого інструменту Google keyword planner. Він покаже вам приблизно 80% необхідних та важливих запитів, а решту 20% ви виявите вже в процесі роботи.

💪 Прокачайте вашу рекламу та отримуйте більше лідів з колтрекінгом Ringostat

Аналізуйте, які джерела, канали, кампанії та ключові слова приносять дзвінки від клієнтів

 

Отримайте цінні дані для оптимізації кампаній, щоб вони наводили найбільш зацікавлених користувачів

Висновки

  1. Перед запуском контекстної реклами обов’язково потрібно збирати семантичне ядро ― набір ключових слів та фраз, за якими користувач шукає ваш продукт. Правильно підібрана семантика принесе вам цільовий трафік.
  2. Google keyword planner ― це простий та безкоштовний інструмент, який допоможе швидко зібрати ключові слова для контекстної реклами.
  3. Щоб розпочати роботу, увійдіть до рекламного кабінету. У меню «Інструменти та налаштування» виберіть «Планувальник ключових слів».
  4. Збирати семантику через планувальник можна двома способами. По-перше, вказавши вихідне ключове слово, до якого Google підбере додаткові варіанти. По-друге, вказавши адресу сайту чи сторінки, для яких потрібно підібрати ключові слова. Другий спосіб можна використовувати для парсингу семантики конкурентів.
  5. Ключі, які вам не підходять, можна використовувати як мінус слова. Обов’язково збирайте мінус-слова, інакше левова частка кліків та переходів виявиться «сміттєвим» нецільовим трафіком.
  6. Не копіюйте ключі поштучно – це довго та незручно. Раджу завантажувати всю збірку одним файлом, з яким потім можна продовжити роботу.
  7. З усього масиву ключових слів, які запропонує Google, раджу вибрати фрази з двох-трьох слів:
  • які точно характеризують ваш товар чи сервіс;
  • комерційні запити «купити», «ціна», «замовити»;
  • фрази із зазначенням розташування.

Про автора

Контент-маркетолог Ringostat. Автор статей про маркетинг, IT та бізнес. Вивчала право в Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого в м. Харкові