Про digital

Віртуальний номер: що це таке і як він працює?

Віртуальний номер — це зв’язок для бізнесу за мінімальні гроші та можливість побудувати віддалений кол-центр хоч у Гонолулу. Розповідаємо, що таке віртуальні номери, як вони працюють, у чому їхні особливості та переваги.

Що таке віртуальний номер

Віртуальний номер — це послуга операторів зв’язку, для підключення якої не потрібне встановлення обладнання, а дзвінки відбуваються через Інтернет. Основна відмінність віртуального номера від традиційних номерів у тому, що він пов’язаний із хмарною АТС і не має прив’язки до телефону або іншого пристрою, офісу, місцевості та навіть країни.

SIP-номер візуально нічим не відрізняється від звичайного і може бути у форматі:

  • міського номера;
  • мобільного номера від будь-якого оператора;
  • безкоштовного номера 0-800.

Але між ними є глобальна відмінність — це спосіб зв’язку. Якщо говорити просто, то віртуальний номер використовує для зв’язку інтернет-з’єднання. А точніше, універсальний SIP-протокол для обміну даними мережею, який постійно чергує запити та відповіді від клієнта і сервера. У цій статті ми не будемо детально описувати принцип роботи, тому рекомендуємо окремо прочитати статтю «Що таке SIP-телефонія і навіщо вона потрібна бізнесу?».

віртуальний номер, віртуальні номери, телефон, смс, віртуальна телефонія, приймання, зв’язкові, переадресацією, інтернет, дзвінків

Віртуальні номери дають змогу здійснювати та приймати дзвінки:

  • через програми для дзвінків, встановлені на комп’ютері, наприклад Ringostat Smart Phone;
  • через додатки в смартфоні, такі як: PhonerLite, Zoiper, 3CX, X-Lite;
  • через IP телефон;
  • за допомогою переадресації дзвінків — на мобільні або стаціонарні номери.
приклад переадресації дзвінків з віртуального номера на мобільний, номер віртуальний, віртуальні,  номери, телефон, смс, віртуальні, приймання, зв’язкові, переадресацією, інтернет, дзвінків
Приклад схеми переадресації дзвінків з віртуального номера на мобільний номер

Як функціонує віртуальний номер

  1. Дзвінок надходить провайдеру.
  2. Він адресує виклик на пристрій або сервер, до якого під’єднано номер. Наприклад, на сервер віртуальної АТС.
  3. Віртуальна АТС переадресовує дзвінок залежно від налаштувань. Наприклад, можна налаштувати черговість, у якій дзвінки з віртуального номера надходитимуть на співробітників — у Ringostat така функція називається черга дзвінків.

⚡ Забезпечте себе якісним та надійним зв'язком з телефонією Ringostat

Здійснюйте та приймайте дзвінки парою кліків — потрібен лише ноутбук із виходом у інтернет

 

Використовуйте десятки опцій, які економлять час менеджерів та викликають вау-ефект у клієнтів

 

Покладіться на техпідтримку, яка відповідає за 4 хвилини

Віртуальний номер: переваги та можливості

З тим, що таке віртуальний номер, розібралися. Перейдемо до вигод, які він може принести компаніям.

Багатоканальність

Багатоканальні віртуальні номери містять кілька вхідних і вихідних ліній, завдяки чому можливе приймання відразу декількох дзвінків на один номер телефону.

Бізнеси, які приймають і здійснюють десятки, якщо не сотні дзвінків щодня, особливо оцінять цю функцію. На відміну від звичайних номерів — мобільних або стаціонарних — на які може додзвонитися тільки одна людина одномоментно, віртуальні номери — багатоканальні. Це означає, що той, хто телефонує, ніколи не почує сигналу “зайнято”, навіть якщо за номером уже триває кілька розмов. Виклик може бути утриманий на лінії до моменту, поки звільниться один з операторів. Або відразу спрямований на вільного оператора згідно з налаштуваннями черговості.

Функціональність

Порівняно зі звичайними телефонними номерами, віртуальні номери дають бізнесу сотні додаткових можливостей. Ви можете побудувати сучасну й розвинену систему внутрішньої та зовнішньої комунікації з безліччю корисних функцій — від голосового меню, яке розподіляє виклики між співробітниками та підрозділами, до штучного інтелекту, який зможе навіть розпізнавати настрій ваших клієнтів.

Аналітика комунікації

Також вам доступна детальна аналітика всіх дзвінків, які здійснюються і приймаються на віртуальні номери. У журналі дзвінків ви можете відстежувати такі дані, як:

  • дата і час дзвінка;
  • номер, з якого або на який надійшов дзвінок;
  • час очікування відповіді й тривалість розмови;
  • запис розмови.
Приклад звіту про дзвінки

Ви також зможете відстежувати продуктивність ваших менеджерів, які приймають і здійснюють дзвінки. А при підключенні колтрекінгу та наскрізної аналітики — оцінити, наскільки окупається ваша реклама і як багато дзвінків від потенційних покупців приносить.

Економія коштів на дзвінках

  1. Підключення SIP-номера дешевше, ніж монтаж звичайної телефонної лінії.
  2. Можна збільшити кількість операторів у корпоративній мережі без додаткових витрат на обладнання. Для роботи “на телефоні” за наявності віртуального номера достатньо лише комп’ютера і навушників із гарнітурою.
  3. На віртуальний номер дзвонити дешевше, ніж оплачувати дзвінки за кордон. За умови, що у вас підключений SIP-номер тієї країни, звідки телефонує клієнт. Наприклад, ваш офіс розташований в Україні, але вам часто телефонують клієнти з Ізраїлю. Підключивши ізраїльський номер, клієнти зможуть дзвонити в компанію за місцевим тарифом — лояльність збільшиться.

Відсутність прив’язки віртуального номера до конкретного місця розташування

SIP-номери працюють у всіх країнах без підключення роумінгу. Наприклад, Ringostat дає змогу використовувати віртуальні номери будь-якої країни, де є SIP-телефонія.

Місцевий номер створює ефект присутності бізнесу. Припустимо, головний офіс компанії розташований у Києві, але бізнес орієнтований на болгарський ринок. Показуючи покупцям місцевий номер, ви підвищуєте довіру до компанії і створюєте більш комфортні умови для зв’язку. Так віртуальний номер спрощує ведення міжнародного бізнесу без створення філій в інших країнах.

Кому потрібен віртуальний номер

Якщо у вашому бізнесі важлива усна комунікація з потенційними покупцями, якщо ви щодня робите і приймаєте дзвінки від партнерів, постачальників, клієнтів — вам, найімовірніше, потрібна віртуальна телефонія і віртуальні номери. Завдяки такому сучасному, зручному, багатофункціональному засобу зв’язку ви отримаєте відразу кілька переваг.

Але ми не стверджуємо, що віртуальні номери — це панацея для бізнесу. Одним компаніям вони приносять вигоду, а для інших можуть виявитися марними. Наприклад, міжнародному банку потрібен великий кол-центр із toll-free номерами кількох країн. А інтернет-магазину, який щодня приймає замовлення від сотень покупців — багатоканальні номери та рішення для аналітики дзвінків. Водночас невеликій кондитерській або місцевій перукарні SIP-номер може й не знадобитися. Тому під час вибору номера керуйтеся насамперед специфікою власного бізнесу.

🤝 Побудуйте ефективну комунікацію з телефонією Ringostat

Підключіть віртуальну АТС за один робочий день та приймайте дзвінки в будь-якій точці планети

Як правильно вибрати провайдера віртуальних номерів

Стандартний мобільний або стаціонарний номер теж можна перевести у формат SIP — за допомогою процедури MNP, про яку докладніше можна прочитати в статті «MNP: особливості перенесення українських та польських номерів». Але можна й одразу придбати віртуальний номер.

Віртуальні номери надають такі компанії:

  • оператори мобільного зв’язку;
  • телекомунікаційні компанії;
  • інтернет-провайдери;
  • оператори IP-телефонії.

Під час вибору постачальника послуги зверніть увагу на такі чинники.

  1. Уточніть, чи працює провайдер безпосередньо з місцевими операторами зв’язку або через посередників. Від кількості дійових осіб у ланцюжку залежить якість зв’язку.
  2. Перевіряйте, чи є у провайдера запасні номери. Вони потрібні на випадок збою зв’язку для тимчасової переадресації з неробочого номера на запасний.
  3. Дізнайтеся, чи використовувався ваш новий номер іншими компаніями раніше. І якщо так, то чи пройшов процес «очищення».

«Брудні» номери

Останній пункт — один із «болів» користувачів SIP-номерів, тому зупинимося на ньому детальніше. Під час купівлі віртуального номера можна зіткнутися з дзвінками, які призначені його попередньому власнику. Це трапляється, якщо оператор надав новому клієнту «вживаний» номер, попередньо його не «очистивши».

В ідеалі, SIP-номер не повинен відразу переходити від старого власника до нового. Він повинен отримати статус «брудного» і відправитися в аналог карантину — резерв або так званий «відстійник». У Ringostat віртуальний номер вважається “брудним” доти, доки на нього надходять дзвінки. Якщо протягом 1-2 місяців на номер ніхто не дзвонив, він стає «чистим» і тільки тоді надається клієнтам.

Майте на увазі, що деякі провайдери утримують номери в резерві, але не враховують дзвінки, що надходять на них. У такому разі новий клієнт отримує «брудні» номери і, як логічний наслідок, «сміттєві» дзвінки. 🙂

Висновки

Віртуальні номери можуть стати інструментом оптимізації бізнес-процесів. Вони допоможуть оптимізувати зовнішню і внутрішню комунікацію, поліпшити обслуговування клієнтів, підвищити продажі. І звісно дзвонити та приймати дзвінки онлайн по всьому світу — незалежно від фактичного місцезнаходження.

Зв’яжіться з Ringostat і опишіть завдання, які ви плануєте вирішити з віртуальними номерами. Ми підберемо найкраще рішення, допоможемо придбати та під’єднати потрібні вам номери, під’єднаємо та налаштуємо для вас IP-телефонію — згідно з вашими цілями та потребами.

Про автора

Контент-маркетолог Ringostat. Автор статей про маркетинг, IT та бізнес. Вивчала право в Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого в м. Харкові