Про digital

Що таке прямий трафік, і як зменшити його об’єм

З прямим трафіком стикався будь-який користувач, хоча б трохи знайомий зі звітами Google Analytics чи Ringostat. Дізнаймося, що це за вид трафіку і звідки приходять такі користувачі. Також ми розкажемо, у яких випадках трафік помилково помічається як direct. У статті ви знайдете поради, як позбутися цієї проблеми і вірно ідентифікувати прямий трафік.

Що таке прямий трафік

Прямий трафік — це трафік, який поступає на сайт напряму, а не з якогось з онлайн-каналів. Також прямим Google Analytics вважає такий трафік, джерело якого не може визначити.

У звітах Google Analytics прямий трафік позначається як direct (не плутати з директом у Instagram 🙂

прямий трафік у звіті Google Analytics

Аналогічно і в звітах колтрекінгу Ringostat, який показує джерела усіх дзвінків у вашу кампанію. Якщо користувач зайшов на ваш сайт напряму, а потім зателефонував, ви побачите таку позначку:

прямий трафік у Ringostat

В яких випадках трафік буде вважатися прямим

Почнемо з найбільш очевидних випадків.

  1. Якщо користувач ввів адресу сайту одразу у строку браузера. Наприклад, якщо у вашого майданчика простий і добре знайомий користувачам URL. Припустимо, як у відомого українського магазину електроніки allo.ua.
  2. Якщо відвідувач перейшов на ваш сайт з закладок. Чи зі стартового екрану браузера, де закріплені найбільш потрібні користувачу сайти.
  3. При переході на сайт з офлайн-носія — коли відвідувач вводить URL, що побачив на візитівці, білборді, у газеті тощо. 

Деякі думають, що цими причинами все і обмежується. Але це не так. Як ми вже казали, Google Analytics реєструє прямий трафік, коли немає даних, звідки відвідувач прийшов на сайт. Розглянемо найчастіші випадки, коли це може траплятися.

  1. Відсутність коду Google Analytics на певних сторінках сайту, чи його некоректна робота.
  2. Помилки у UTM-мітках. Наприклад, якщо ви пропустили літеру чи “_” у utm_source. 
  3. При переходах з поштових клієнтів — наприклад, Microsoft Outlook.
  4. Відвідування сайту в режимі інкогніто або при використанні рішень для блокування скриптів.
  5. Якщо користувач переходить за посиланням на захищеній сторінці (HTTPS), яке веде на незахищену сторінку (HTTP) і не має utm-міток. При цьому джерело зберігається, якщо ви переходите з HTTPS на HTTPS чи з HTTP на HTTP.
  6. Неправильний редирект. Довгі ланцюжки редиректів, переадресація або метаоновлення на основі JavaScript. 
  7. Перехід за посиланнями у Skype, Viber, з соцмереж, файлів Word, Excel, PDF тощо. 
  8. Якщо в коді посилання <а href=..> використовується атрибут ‘rel=noreferrer’. Цей атрибут HTML запобігає передачі даних про сторінку, з якої здійснюється перехід. Його, наприклад, використовує WordPress, якщо налаштувати, що посилання має відкриватися у новій вкладці.
  9. Масове відвідування сайту з боку співробітників компанії. Ваша команда точно добре знає адресу сайту і тому вводить її одразу. Чи користується автозаповненням — коли браузер пропонує «дописати» адресу, яку почав вводити користувач.
  10. Неправильне відстежування у випадку, коли користувач повинен залишати сайт перед транзакцією. Наприклад, якщо це потрібно для оплати, а потім людина повертається на ваш майданчик.
  11. Спамний трафік, який генерують боти.  

🔥 Отримайте більше лідів та прокачайте продажі

Підвищте ефективність реклами з Ringostat та контролюйте, як менеджери приймають дзвінки

Що робити, якщо прямого трафіку забагато

Зазвичай спеціалісти вважають, що доля direct трафіку не має перебільшувати 20%. Якщо цей відсоток вище — скоріше за все, справа в помилках, через які Google Analytics не може визначити джерело переходів. Розглянемо, як позбутися цієї проблеми.

Перевірте, чи на всіх сторінках вашого сайту стоїть код відстеження Google Analytics. І чи правильно він відпрацьовує під час завантаження сторінки.

По-максимуму використовуйте utm-мітки і слідкуйте, щоб вони не містили помилок. В цьому допоможе, наприклад, конструктор міток від Google Analytics. Ось, як з його допомогою можна скласти посилання з міткою для цієї статті:

Перейдіть на захищений протокол HTTPS, якщо все ще використовуєте HTTP. Хоч плюси першого очевидні, й досі є сайти, що використовують застарілу та небезпечну версію.

Розміщуйте кнопки з вшитими мітками в своїх листах, PDF-файлах, у месенджерах, постах в соцмережах, де це можливо, тощо. Також їх варто додавати у кнопки шерінгу.

прямий трафік, як зменшити кількість

Уникайте переадресації на стороні клієнта. Налаштуйте ретельно продумані 301 редиректи на стороні сервера.

Переконайтеся, що у ваших внутрішніх посиланнях немає тегу rel = ”noreferrer”. Таке може статися, наприклад, ви скопіювали якесь посилання з іншого ресурсу.

Відфільтруйте внутрішній трафік по інструкції — тобто переходи на сайт від ваших співробітників. Адже саме вони, як ми писали вище, частіше за все одразу вводять адресу у строку браузера чи користуються автозаповненням.

Налаштуйте міждоменне відстежування, якщо користувач має залишати сайт, а потім повертатися. Інакше відвідування буде поділятися на кілька сеансів.

Перевірте, чи ваш сайт не став жертвою атаки ботів. Це можна визначити через спеціальні сервіси. Також є сенс подивитися, з яких локалей, браузерів, пристроів тощо переходили відвідувачі — у ботів такі параметри будуть ідентичні. 

Запропонуйте лід-магніт, якщо користувач повідоміть, звідки він прийшов. Наприклад, знижку на майбутню покупку, чек-ліст, електронну книгу тощо. Так ви краще зрозумієте, звідки береться прямий трафік, і зможете помітити помилку, яка призвела до його появи.

А що робити з користувачами, які побачили ваш сайт на офлайн-носії і звернулися до вас? Є лайфхак, як зрозуміти, що привело найбільш зацікавлених з них — тих, хто зателефонував. 

Підключіть статичний колтрекінг і на кожному офлайн-носії розмістить по окремому номеру телефону. В налаштуваннях колтрекінга буде вказано, який з номерів до якого джерела належить. Коли клієнт зателефонує з офлайн-носія, у звітах буде відображатися не direct, а наприклад «Лайтбокс на вул.Лятошенка».

прямий трафік, як вірно ідентифікувати за допомогою колтрекінга
Приклад звіту статичного колтрекінга 

🚀 Підвищте ефективність маркетингу разом із Ringostat та збільшуйте кількість лідів

Отримайте більше віддачі при незмінному бюджеті — дізнайтеся, які кампанії та ключові слова приносять дзвінки та заявки, оптимізуйте рекламу так, щоб вона приносила більше продажів

 

Отримайте автоматичний розрахунок ROMI. Доведіть на цифрах ефективність своєї роботи

Навіщо збільшувати долю прямого трафіку, і як це зробити

Веб-аналітики і маркетологи зазвичай не люблять прямий трафік, тому що по ньому неможливо робити висновки, що саме привело користувача на сайт. Але direct трафік не є однозначно чимось поганим. 

Спеціалісти вважають, що доля прямого трафіку не має бути нижчою за 5%. Інакше Google Analytics може вважати ваш майданчик підозрілим.  

Крім того, у жовтні 2022 року на ринку електронної комерції 23% продажів приходилося саме на direct. Це й не дивно, адже прямий трафік — це певною мірою віддзеркалення сили вашого бренда. Людина, яка запам’ятала і ввела ваш URL, вже достатньо налаштована на покупку. Звісно, якщо річ про «справжній» прямий трафік, а не про визначений помилково. 

Як збільшити кількість прямого трафіку, якщо його майже немає у вас на сайті?

  1. Розміщайте офлайн-рекламу: на радіо, телебаченні, у подкастах,  вказуйте сайт на візитівках, якщо в вашій сфері вони розповсюджені.
  2. Створюйте пости у соцмережах і блогах з закликом переходити на ваш сайт. І при цьому не ставте посилання.
  3. В хедері сайту помістіть кнопку «Додати у закладки», щоб відвідувачі частіше переходили саме з закладок.

Бонус: як побачити у звітах Ringostat тільки дзвінки, які згенерував прямий трафік

Припустимо, вам потрібно проаналізувати тільки виклики, які надходять з direct трафіка. Наприклад, щоб прослухати дзвінки і знайти спільні риси у подібних відвідувачів. Чи з аудіозапису розмови зрозуміти, звідки насправді прийшов клієнт.

  1. Для цього перейдіть у Журнал дзвінків.
  2. Натисніть «Створити фільтр».
  3. Задайте такі налаштування, як показано нижче.
  4. Збережіть і аналізуйте. 
як побачити прямий трафік у звітах Ringostat

Цікавлять інші типи трафіка? Запитайте у нашій техпідтримки, знаходячись в особистому кабінеті Ringostat. Чи залиште коментар під цією статтею.

🏆 Підвищте ефективність реклами з колтрекінгом Ringostat

Дізнайтеся, які джерела приносять дзвінки — аж до ключового слова у контекстній рекламі

Про автора

Редактор блогу Ringostat. Автор статей для видань про діджитал та великих ЗМІ про бізнес. Вивчала журналістику в Одеському національному університеті імені І. І. Мечнікова.