Усі знають, що для успішного просування сайту у видачі потрібно займатися лінкбілдінгом. Але цей процес має безліч нюансів. Про 5 особливостей лінкбілдингу нам розповів Ігор Шулежко, CEO компанії Rankup. Читайте, коли починати займатися лінкбілдингом, як визначити бюджет на нього, як сформувати стратегію для української версії сайту та багато іншого.
Лінкбілдинг (від англ. link building – дії з нарощування якісних посилань на сайт) є одним з ефективних методів просування сайту в пошуковій видачі. З його допомогою в інтернеті збільшується кількість посилань, які ведуть на певний сайт. Завдяки цьому веб-сайт може просуватися ближче до топових позицій пошукової видачі, оскільки саме за посиланнями з інших сайтів Google визначає, яка сторінка по заданому запиту має бути першою.
Насправді немає абсолютно точної стратегії у побудові якісного лінкбілдингу, оскільки його ефективність залежить від різних чинників: ніші, ресурсів і цілей, які ви собі ставите. У цій статті я розповім про деякі особливості в побудові маси посилань, які я помітив у своїй роботі.
Коли найкраще почати нарощувати масу посилань на сайт?
У лінкбілдингу існує два види посилань.
- Посилання, які ви можете побудувати власноруч: купити або створити, використовуючи потрібні для цього сервіси.
Такі посилання можна нарощувати за будь-якої кількості сторінок в індексі Google. - Посилання, що створюються за допомогою контенту на вашому сайті. Такі лінки нарощуються тоді, коли користувачі діляться вашим контентом і посилаються на ваш сайт у соцмережах чи на своєму сайті. Наприклад:
Цей вид посилань корелює із трафіком — кількістю користувачів, які перейшли на веб-ресурс за певний проміжок часу — який отримує сайт. Адже будь-яке таке посилання – це наслідок того, що користувач відвідав ваш веб-ресурс. Тому, відповідно, якщо на сайті немає відвідувачів, ці посилання не з’являться. У побудові посилань такого типу умовно потрібно розрахувати коефіцієнт, який показує, скільки має бути унікальних відвідувачів на сайті для появи одного природного посилання у вашій ніші. Отримавши цю інформацію, ви зможете визначити, скільки потрібно будувати лінків у певний період часу: тиждень, місяць або рік.
Вплив мовних версій сайту на лінкбілдинг
Не менш важливим чинником просування сайту є його мовні версії. Тому, якщо ваш сайт функціонує кількома мовами, я раджу кожну з них насичувати масою посилань, тому що регіон лінків враховується при ранжируванні сайту.
Посилання на контент різними мовами також мають свою вагу. Такий спосіб лінкбілдингу підійде нішам, які мають специфічну геолокацію. У такому випадку ви можете додати на сайт більш поширену мовну версію, а потім будувати посилання на такі сторінки. Таким чином, додаткова мовна версія стане «донором» лінків для оригінальної.
Українська версія сайту
Також, на мою думку, зараз дуже актуальним є не тільки запуск, а й розвиток української версії веб-сайтів. Раніше власники сайтів практично не займалися лінкбілдингом українських версій, тому зараз бізнесам буде набагато легше потрапити до топу пошукової видачі Google, побудувавши посилання саме українською мовою на певні кластери запитів — тобто посадкові сторінки на сайті.
Як сформувати лінкбілдинг-стратегію для української версії сайту
Для того, щоб певні URL-адреси української версії сайту потрапляли до топових позицій пошукової видачі та збирали трафік, важливо розрахувати потрібну для цього кількість зовнішніх посилань.
Спочатку потрібно ці адреси пріоритизувати, а потім подивитися, скільки ваші конкуренти, які знаходяться в топі видачі, створили посилань на схожі сторінки. А за зібраною семантикою до певної сторінки на вашому сайті, ви зможете зрозуміти, якою на тій чи іншій адресі може бути Search Volume — кількість запитів користувачів за місяць.
Якщо ваш сайт має і російську версію, я б не радив її видаляти, тому що в такому разі всі сторінки російською мовою «випадуть» з ранжування Google. Адже чим більше і довше пошукова система знає про контент на певній URL-адресі, тим краще вона ранжується і має вищі шанси потрапити до топу пошукової видачі.
Як визначити бюджет для лінкбілдингу
Розрахувати бюджет для лінкбілдингу можна на підставі аналізу вашої ніші.
Ми з командою реалізовуємо аудит в декілька кроків.
- Збираємо всі ключові запити та їх кластеризуємо — тобто поділяємо на групи.
- Визначаємо Search Volume кожного кластера запитів.
- Визначаємо топ-10 запитів з кожного кластера, а потім, зорієнтувавшись на наших конкурентів, які знаходяться в топі пошукової видачі, дізнаємося, скільки в середньому посилань побудовано в рамках цих кластерів і які вони.
- Поділяємо ці посилання дві групи: дешеві й дорогі.
Дешеві посилання — це ті, які ви можете самі побудувати. Наприклад, це можуть бути сабміти — це метод лінкбілдингу, що передбачає вставку посилань на ресурс, що просувається з майданчиків, які дозволяють розміщувати користувальницьку інформацію. І крауди — посилання в тексті рекомендацій або відгуків на тематичних майданчиках в максимально природному вигляді). Дорогі посилання – це ті, які можна купити на біржах, отримати методом аутричу, тощо. Останнє — це метод лінкбілдингу за допомогою налагодження зв’язків, домовленостей із блогерами, журналістами, адміністраторами сайтів. - Далі дізнаємося, скільки коштують дешеві та дорогі посилання, а після цього виводимо середню ціну необхідних нам посилань для просування сайту в топ.
Використовуючи такий метод, ви зможете порахувати, скільки вам потрібно вкласти фінансів у лінкбілдинг.
Якщо у вас невеликий бюджет для нарощування лінків, то варто створювати на сайті такий контент, яким користувачі захочуть поділитись. Наприклад, ви можете писати експертні статті за допомогою ключових слів. Їх ви зможете визначити за допомогою методу KGR (Keyword Golden Ratio – золотий переріз слів). Якісний контент часто допомагає сайту потрапити до топових позицій видачі Google без великого для того бюджету.
Приклад експертної статті на сайті Ringostat:
Пагінація сторінок на сайті
Пагінація — це розбиття контенту сайту на окремих сторінках. Загалом, вона спрощує навігацію по сайту та сприяє прискоренню завантаження сторінок шляхом «дроблення» контенту. Але при неправильному налаштуванні цей процес має і свої мінуси: наприклад, погіршення позицій у пошуковій видачі або утруднення індексації.
Коли пагінація сторінок насправді є актуальною?
Розглянемо це питання на прикладі.
Припустимо, у нас є інтернет-магазин м’яких іграшок, у якому кожен товар має назву на кшталт «Білий ведмедик. Артикул: Б32Ж».
Питання: «Чи потрібно нам індексувати сторінки з картками таких товарів?» Скоріш за все, ні. Тому, що на такі сторінки трафік не прийде, оскільки вони не мають ключових слів.
У такій ситуації ми можемо завантажити на сайт нескінченний скролінг — функцію, що дозволяє користувачам скролити масивний потік контенту без видимої фінішної межі. Ця функція оновлює сторінку, поки відвідувач сайту перегортає контент вниз:
Також є випадки, коли пагінація сторінок є особливо доречною. Наприклад, для веб-сайтів інтернет-магазинів мобільних телефонів. Покупці вказують моделі телефонів у рядку запиту, тому в такому випадку варто розділити картки товарів на різні сторінки для їхньої індексації Google-ботом.
Різниця між західними та вітчизняними SEO-стратегіями
Що стосується клієнтських проєктів, то SEO-стратегії в західних та вітчизняних бізнесах певним чином відрізняються. Основною такою відмінністю є сама складність просування сайту, добування якісних посилань та, звичайно, семантика запитів, яку важливо враховувати.
Також власники стартапів у США більше фокусуються на довгостроковому плануванні — наприклад, на 10 років, ніж на потребу просувати сайт і збільшувати трафік. У той час як українські стартапери за кілька місяців ставлять мету стати лідерами у своїй ніші.
У західних стратегіях пошукової оптимізації більш переважають дослідження, у тому числі професійних підходів та менеджменту SEO-фахівців. Саме у просуванні сайтів у топові позиції різняться лише ніші бізнесів та його геолокації.
Завершальні думки
У SEO існує багато тактик для лінкбілдингу, але кожна з них може давати різні результати для того чи іншого бізнесу. Тому ваше завдання – протестувати різні методики та визначити, яка з них буде найбільш ефективною для вашого бізнесу.