БізнесуПро digital

Як використовувати Instagram та Facebook для просування товарів з інтернет-магазину

Meta залишається лідером серед соціальних мереж, який кожного дня охоплює все більше різної аудиторії. Тому практично кожен бізнес може потенційно отримати вигоду — чи це пряма промоція товарів, чи розвиток бренду й налагодження комунікації. У цій статті ми розберемо різні способи використання соцмереж Meta для просування товарів з інтернет-магазину, а також розповімо, як з ними працювати. Експертизою для статті поділилися спеціалісти маркетинг-агенції «Ціль».

Якщо йдеться про соцмережі Facebook та Instagram, більшість бізнесів допускають дві протилежні помилки: 

  • просувають товари лише на цих двох платформах; 
  • ігнорують ресурси платформ, наповнивши сторінку під запуск таргетованої реклами. 

В обох випадках бізнеси втрачають можливості, а просування товарів зводиться до залежності від рекламного бюджету. Аби не повторювати такі помилки, читайте поради зі статті.

Які інструменти може використовувати магазин в соціальних мережах Meta 

Базовий спосіб продавати свої товари — запустити таргетовану рекламу. Це доступно як для Instagram-магазинів, так і для інтернет-магазинів. За класичною схемою вам знадобиться рекламний кабінет та наповнені посадкові сторінки. Ви створюєте декілька варіантів банерів чи відеокреативів і налаштовуєте рекламу. Проте для інтернет-магазинів доступні ще дві опції: продажі по каталогу та динамічний ретаргетинг. 

Продажі по каталогу та динамічний ретаргетинг 

Продажі по каталогу особливо ефективні для магазинів із великим асортиментом продукції — оскільки дозволяють автоматизувати управління та рекламу товарів. Це ідеальне рішення для бізнесу, де асортимент часто змінюється. Адже система автоматично синхронізує актуальні ціни та наявність товарів, забезпечуючи завжди точну інформацію в оголошеннях. Завдяки динамічному ретаргетингу магазини можуть ефективно повертати користувачів, які переглядали товари, але не завершили покупку, показуючи їм ті ж товари або схожі пропозиції. 

facebook та instagram для інтернет-магазина, Приклад рекламних оголошень «Продажі по каталогу» Dodosocks
Приклад рекламних оголошень «Продажі по каталогу» Dodosocks

Каталоги також відкривають можливості для запуску кампаній з перехресних продажів або додаткових продажів, пропонуючи супутні товари до вже придбаних. Крім того, такі рекламні кампанії легко адаптуються до різних ринків, дозволяючи локалізувати контент відповідно до мови, регіону та потреб конкретної аудиторії. 

🔥 Отримайте більше лідів та прокачайте продажі

Підвищте ефективність реклами з Ringostat та контролюйте, як менеджери приймають дзвінки

Органічне просування

Окрім реклами, органічне просування в Instagram та Facebook також має свої переваги. Публікація контенту, що відповідає інтересам цільової аудиторії, допомагає розповісти більше про товари, які ви продаєте. Далі в цій статті ми розповімо як наповнювати сторінку в соціальній мережі, щоб отримувати реальний відгук аудиторії в вигляді замовлень. 

Варто зауважити, що соцмережі не можуть працювати як вітрина магазину, адже бізнесу навпаки дають багато інструментів для активної промоції: 

  • повідомлення про знижки в реальному часі; 
  • відеорозбори товарів; 
  • показ процесів бізнесу за лаштунками; 
  • знайомство з командою та відповіді на питання користувачів; 
  • поширення та реакція на відгуки клієнтів тощо. 
facebook та instagram для інтернет-магазина, Приклади Instagram-сторінок інтернет-магазинів Pethouse та Harvest 
Приклади Instagram-сторінок інтернет-магазинів Pethouse та Harvest 

Усе це частина контенту вашого магазину й може використовуватися, щоб досягти основної цілі — продажів.  

Реклама в блогерів 

Співпраця з блогерами ще один інструмент для розширення охоплення та привернення нових покупців. Блогери щоденно рекламують товари своїй аудиторії, демонструючи їх у реальному використанні та надаючи відгуки. Завдяки довірі до інфлюенсера реклама сприймається як більш надійна ніж традиційні рекламні формати. 

Щоб реклама була справді ефективною та окупною, потрібно наперед добре проаналізувати цільову аудиторію (ЦА) блогу, в якому плануєте розміщуватися. Зараз ефективнішими стають блоги з меншою кількістю підписників, що мають «концентрат» ЦА, яка потенційно може бути зацікавлена в товарах у вашому магазині. Реклама в блогерів може бути досить успішна під час розпродажів чи пропозицій особливих знижок для читачів конкретного блогу. 

Партнерство та участь в спільнотах

Найменш очевидний спосіб просування — формування ком’юніті та залученість у спільноту. Участь у професійних групах та відповіді на Facebook-форумах дають можливість нагадати про себе цільовій аудиторії. Окрім цього, ви також можете долучатися до контенту бізнесів зі схожою ЦА. Створювати спільний контент та комунікувати між собою в коментарях. 

Згадайте лише пости-перегуки Нової пошти та Укрпошти в соцмережах чи колаборацію INTERTOP з Cher`17. 

facebook та instagram для інтернет-магазина, Приклад допису колаборації брендів INTERTOP & Cher`17
Приклад допису колаборації брендів INTERTOP & Cher`17

Цільова аудиторія має багато сегментів. Тож обирайте не прямих конкурентів у вашій ніші, а бізнеси зі суміжними пропозиціями. Таким чином ви розширите межі аудиторії й долучитися до загального тренду на взаємодію брендів між собою.  

Як налаштувати продажі по каталогу 

Щоб динамічні продажі по каталогу та динамічний ретаргетинг стали доступні для вашого інтернет-магазину, потрібно приєднати основні інструменти: Meta Pixel та налаштований каталог товарів. Також потрібно мати попередньо створені Business Manager, рекламний кабінет, сторінку Instagram та бізнес-акаунт Facebook тощо. Якщо ви раніше вже мали справу з Meta Ads рекламою, усі ці ресурси є налаштованими. 

Перш за все, потрібно створити та налаштувати каталог товарів, це ділянка роботи в Commerce manager. У ньому мають бути всі товари вашого магазину, включаючи характеристики: назви, описи, ціни, посилання на зображення та унікальні ідентифікатори (ID) тощо. 

facebook та instagram для інтернет-магазина, Вигляд Commerce Manager 
Вигляд Commerce Manager 

Каталог може бути доданий вручну, за допомогою фіда даних (CSV, XML- формати). 

Фід — це структурований файл, який містить актуальну інформацію про всі товари, включаючи назви, ціни, описи, наявність та інші характеристики. 

Також каталог може бути автоматично інтегрований із платформ таких як Хорошоп, Shop-Express, Prom.ua, Shopify тощо. Якщо в вас підключена Google Shopping реклама, тоді фід можна використовувати також для Meta Ads. 

facebook та instagram для інтернет-магазина, приклад фіда даних
Приклад фіда даних 

Далі потрібно налаштувати каталог. Натиснувши кнопку «додати», даємо назву нашому каталогу та обов’язково приєднуємо активний Pixel. Після того переходимо знову в Commerce Manager, де оберемо потрібно для нас товари. 

facebook та instagram для інтернет-магазина, налаштування каталогу

В блоці Каталогу обираємо блог «Товари» та виділяємо товари, які раніше додали за допомогою нашого фіда даних. Далі ви також можете налаштувати окремі групи товарів для зручності. 

Для підключення Meta Pixel до інтернет-магазину спершу потрібно створити сам Pixel у вашому акаунті Business Manager. Зайдіть в Events Manager та натисніть «Додати» і виберіть “Meta Pixel”. Далі дайте йому назву та натисніть «Створити». Після цього отримаєте унікальний код Pixel, який потрібно додати на всі сторінки вашого сайту. 

Якщо ваш інтернет-магазин працює на популярній платформі (Хорошоп, Shop-Express, Prom.ua, Shopify), можна скористатися вбудованими інтеграціями. Для цього зайдіть в кабінет магазину та знайдіть розділи «Інтеграції» або «Маркетинг». За допомогою унікального коду Pixel ви легко можете приєднати його до магазину. 

Налаштування відстеження подій робиться в вже знайомому Event Manager. Проте знову ж таки, якщо ви використовуєте CMS-платформи, важливі для вас події вже налаштовані.

Після внутрішньої підготовки, ви можете створити рекламу «Продажі по каталогу». Для цього переходимо до стандартного вибору цілі — продажі. У джерелі рекламного матеріалу обираємо каталог. 

Якщо вас цікавить покрокове налаштування таргетованої реклами для інтернет-магазину на платформі Prom.ua чи інших CMS-платформах рекомендуємо переглянути відеорозбір Team Lead Meta Ads агенції «Ціль»: 

Як налаштувати дієвий ретаргетинг  

Окремо варто звернути увагу на динамічний ретаргетинг, який також доступний для інтернет-магазинів. Якщо попередньо вже налаштований каталог товарів, групи товарів й Meta Pixel, то для ретаргетингу вам необхідно лише створити нову аудиторію, яку надалі будете використана у вашій рекламній кампанії. 

facebook та instagram для інтернет-магазина, ретаргетинг

Далі в налаштуваннях аудиторії обираєте каталог та події, які хочете в ньому відслідковувати. Найкраще обрати ретаргетинг на покинуті кошики. Вкажіть час, за який збираєтесь відслідковувати подію. Зважайте також на розмір вашої аудиторії. Загалом такі кампанії не потребують значних бюджетних вкладень. Ще одним ефективним способом використання аудиторій ретаргетингу є створення Look-a-like оголошень на користувачів, які здійснювали покупку. 

Після налаштувань аудиторії ви можете перейти до створення рекламних кампаній. Далі йде стандартна процедура створення, лише на рівні групи оголошень вам потрібно вказати збережену аудиторію, яку ви раніше налаштували.

Як наповнити сторінку Instagram та Facebook для інтернет-магазину 

Наповнення сторінок в соціальних мережах для інтернет-магазину насправді не є надскладною задачею. Адже в більшості випадків ви вже маєте оформлену всю необхідну інформацію для контенту, який створювали раніше. Спочатку вам буде достатньо зробити візуально привабливою вашу сторінку. І якщо ви маєте підключену таргетовану рекламу, то згодом підписники на вашій сторінці також додадуться. 

  1. Тож, найперше, що ви робите під час створення магазину — заповнюєте шапку профілю Instagram та Facebook, а також об’єднуєте ці сторінки між собою. 
  2. Додаєте опис вашого бренду: це можуть бути основні переваги чи УТП. Також обов’язково вкажіть посилання на ваш сайт. Найкраще, щоб головне фото сторінки було вашим логотипом. 
facebook та instagram для інтернет-магазина, Приклад оформлення посадкових сторінок
Приклад оформлення посадкових сторінок в Instagram та Facebook бренду Must Have

Додайте основні highlights в Instagram

Для Instagram-акаунту Highlights виконують роль сторінок з основною інформацією на сайті. Рекомендуємо додавати наступні типи Highlights для зручності користувачів: 

  • способи оплати; 
  • інформація про оформлення замовлення — обов’язково вказуйте чи приймаєте замовлення через Direct та Messenger;
  • деталі повернення та відшкодування; 
  • відгуки клієнтів; 
  • спеціальні пропозиції; 
  • актуальні акції та знижки; 
  • новинки асортименту. 

Якщо ви активно ведете акаунт, тоді такі закріплені Stories можуть стати ефективною частиною вашої воронки. 

Маленька підказка: якщо вам потрібно додати багато Stories, але ви не хочете дошкуляти ними підписникам, то одразу після публікації архівуйте контент. І згодом з архіву ви зможете сформувати вічні Stories без спаму. 

Оформлення стрічки акаунту

Використовуйте єдину колірну гаму, стиль обробки зображень і чергуйте пости з товарами, відгуками клієнтів, lifestyle фото та корисним контентом: гіди чи поради щодо догляду за товарами. Оптимально мати не менше 15-20 постів на старті, щоб створити базовий контент і надати підписникам уявлення про асортимент інтернет-магазину. Найкраще публікувати дописи регулярно — 2-3 рази на тиждень — щоб підтримувати інтерес аудиторії.

Вказувати чи не вказувати вартість товару в постах?

Дискусійне питання на яке ми все ж маємо очевидну відповідь: так, краще вказувати вартість товару. Щодо активності в коментарях, яку так бажають досягти більшість бізнесів, варто не забувати додати чіткий call to action. Наприклад: «Якщо бажаєте замовлення, пишіть “+” в коментарях або пишіть слово “розмір” і ми надішлемо актуальну розмірну сітку» тощо. Це допоможе уникнути негативу зі сторони користувачів та все ж отримати бажаний актив. 

Як вести сторінку інтернет-магазину в Instagram та Facebook 

Для магазинів, які мають власні сайти, але планують також залучати активну аудиторію в соцмережах є багато способів реалізації. Найбільший страх просування — це надмірна кількість контенту, який потрібно створити. Ділимося ефективними способами якісного та автоматизованого ведення сторінок на платформах Meta.

Ідеї для контенту

Окрім стандартних фото та відео товару, ви можете публікувати контент з різних тематик, запускати рубрики — і все це для популяризації вашого товару і вас як продавця. Рекомендуємо показувати процес створення й пакування замовлень, історії створення магазину та знайомство з його командою, додавати більше фото товарів з фотосесій та лайфстайлу тощо. 

Спробуйте підготувати тематичні рубрики: огляди нових колекцій, опитування для аудиторії, інструкції чи порівняння характеристик товарів однієї категорії. Корисно додавати й освітні пости, що стосуються вашої ніші, щоб підвищувати обізнаність про ваші продукти та створювати додаткову цінність для підписників. 

UGC-контент

User-Generated Content  — це контент, створений клієнтами, який показує їхній досвід взаємодії з вашим магазином. У більшості випадків підписники публікують фото чи відео з вашим товаром і позначають вас на публікації. 

Такий контент надзвичайно цінний для магазину. Рекомендуємо шукати креативні шляхи перепублікації дописів на свою сторінку. Це допоможе формувати довіру та отримати своєрідний соціальний доказ, що ваш продукт має популярність. А отже, це допоможе створити додатковий стимул до нових покупок. 

Скільки Stories вдень потрібно

Stories — це потужний інструмент для комунікації з аудиторією, який дозволяє залишатися на зв’язку щодня. Немає оптимальної кількості Stories, проте варто враховувати закономірність: 1 публікація отримає більше охоплень, ніж декілька, протягом 24 годин. 

Якщо ваша мета досягти більше охоплень, тоді плануйте менше публікацій. Якщо ж ви запланували показати товар, можете публікувати навіть понад 15-20 публікацій в добу, витримуючи інтервал. 

Анонс знижок та спеціальних пропозицій 

Розповідайте про актуальні пропозиції своїй аудиторії. Знижки та обмеження по часу зараз найкраще працюють. Щоб ефективно повідомляти про акції, варто користуватися всіма форматами: Reels, Stories, дописи, Highlights. Чому? Це допоможе створити воронку з контенту та привести користувачів одразу на ваш сайт. 

Синхронізація контенту Instagram та Facebook 

Як і обіцяли на початку розділу, насправді створення контенту не потребує надскладних зусиль. У цьому дуже допомагає синхронізація контенту між Instagram та Facebook. Автоматичне дублювання контенту на сторінках можна підключити, розширивши доступ на одній із публікацій. 

Для інтернет-магазинів доступна також можливість актуалізації попереднього контенту. Інформаційні статті в блозі можна адаптувати в дописи в форматі каруселі на платформах. Ба більше — зараз Meta тестує нову функцію додавання посилань одразу в Reels. Це допоможе органічно просувати ваш товар і вести клієнта прямо на картку товару на сайті. 

💪 Прокачайте вашу рекламу та отримуйте більше лідів з колтрекінгом Ringostat

Аналізуйте, які джерела, канали, кампанії та ключові слова приносять дзвінки від клієнтів

 

Отримайте цінні дані для оптимізації кампаній, щоб вони наводили найбільш зацікавлених користувачів

Як спонукати покупців робити замовлення в соцмережах

Якщо ви публікуєте контент, який цікавий ЦА, створюєте воронку на сторінках та використовуєте інструменти для залучення холодного трафіку — скоро в кошику магазину, у Direct та Messenger з’являться перші замовлення. Декілька порад від наших спеціалістів, які допоможуть налагодити процес до систематичності.  

  1. Додайте більше способів оформити замовлення. Кожна ніша має власні особливості від яких залежить чи хоче клієнт швидко отримати товар, отримати додаткову консультацію або ж поспілкуватися наживо з менеджером. Від цього потрібно відштовхуватися та давати право вибору. Окрім оформлення на сайті, пропонуємо використовувати Business Suite для відповідей в соціальних мережах та телефонію для замовлень через номер вказаний на сайті чи шапці профілю. 
  2. Не нехтуйте ретаргетингом. Це дешевий, порівняно з рекламою на широку аудиторію, інструмент, який допоможе збільшити продажі. Він не потребує створення додаткового контенту та постійної оптимізації. Додатково рекомендуємо виключити аудиторію, яка вже здійснила покупку. Це допоможе уникнути надмірного надокучання рекламою користувачам. 
  3. Використовуйте чат-боти. Чат-боти допоможуть створити автоматичну воронку продажів, при цьому забезпечивши оперативну комунікацію. Ви можете спонукати клієнтів залишати шаблонний коментар «отримати знижку», «розмірна сітка», «більше кольорів» тощо та без участі менеджера надсилати потрібну інформацію. 
  4. Додайте швидкі автоматичні відповіді. Це дозволить миттєво реагувати на запити, такі як «Як оформити замовлення?», «Чи доступна знижка?», а також попередити покупців про затримку в відправленнях чи вихідні години. Таким чином, ви уникнете негативу та зменшите відсоток відмов.
  5. Створення відчуття терміновості: обмежена кількість, короткочасна пропозиція. Повідомляйте про обмежену кількість товару або короткий термін дії акції в соціальних мережах. Це спонукає швидше приймати рішення та робити замовлення, щоб не втратити можливість.

Висновок 

У цій статті ми розібрали, як використовувати соцмережі Instagram та Facebook. Познайомили з найбільш ефективними інструментами для просування на платформах. Показали, як налаштувати рекламу «продажі по каталогу» та «динамічний ретаргетинг», а також дали рекомендації для органічного просування акаунтів інтернет-магазинів. 

Нагадаємо основні тези зі статті. 

  1. Просуватися на ресурсах Meta можна за допомогою багатьох способів. Це органічне просування, реклама в блогерів, Meta Ads, колаборації та UGC. Проте інтернет-магазинам також доступні додаткові інструменти, якими не варто нехтувати. 
  2. Щоб налаштувати каталог та ретаргетинг, бізнесу попередньо потрібно підготувати додаткові матеріали: фід даних, підключення Pixel тощо. 
  3. Інтернет-магазини за допомогою різних способів можуть займатись промоцією товарів, виходячи за рамки та обмеження картки товару. 
  4. Хоч контенту для просування потрібно досить багато, за допомогою перехресного використання матеріалів і синхронізації Instagram та Facebook, можна підтримувати активність на платформах без надзусиль. 
  5. Якщо ваша ціль — отримати продажі через соцмережі включно, потрібно звертати увагу на те, як спонукати користувачів не просто переглядати, а робити замовлення. 
Про автора

Редактор блогу Ringostat. Автор статей для видань про діджитал та великих ЗМІ про бізнес. Вивчала журналістику в Одеському національному університеті імені І. І. Мечнікова.