ЗабудовникамКейси

Кейси забудовників: зростання кількості дзвінків в 10 разів і зменшення вартості ліда на 23%

У нерухомості залучення клієнта обходиться особливо дорого. Тим важливіше розуміти, яка реклама по-справжньому працює, а яка даремно витрачає бюджет. Герої нашої статті успішно вирішили це завдання разом з Ringostat. Також вони значно збільшили кількість дзвінків, і при цьому платять за рекламу на чверть менше.

Про проєкти

Забудовники, про яких йде мова, працюють в двох різних країнах і продають житло різного класу. Але нерухомість є нерухомість. Тож у цих девелоперів схожі бізнес-завдання та особливості просування. Також їм не з чуток знайомі дві класичні і взаємопов’язані проблеми забудовників:

  • жорстка конкуренція;
  • висока вартість залучення клієнта.

Grand Victoria

Перший герой нашої статті — казахстанський житловий комплекс Grand Victoria з міста Нур-Султан, який збудовано виробничо-будівельним холдингом M2 Development. Цей девелопер не тільки зводить і продає нерухомість, а й володіє єдиним у Казахстані заводом із виробництва будівельних плит перекриття за спеціальною технологією.

кейси забудовників, сайт Grand Victoria

Для просування Grand Victoria компанія використовує одразу кілька рекламних каналів:

  • кампанії контекстної реклами в результатах пошуків; 
  • кампанії в контекстно-медійній мережі — банери та графічні креативи;
  • таргетована реклама у Facebook та Instagram;
  • реклама на казахстанських майданчиках-агрегаторах нерухомості;
  • офлайн-реклама: LED-екрани, банери, буклети і плакати в офісі відділу продажів, оголошення в ліфтах, інформаційні вивіски по периметру будмайданчика.  

Хоч проєкт рекламується найпопулярнішими каналами просування — це не спрощує процес залучення лідів.

Utlandia

Житловий комплекс Utlandia — це об’єкт бізнес-класу, який знаходиться в передмісті Києва. Він розташований поруч із найкращим парком Ірпеня та орієнтований на людей, які люблять тишу і природу. Архітектори робили головний акцент на те, щоб комплекс був не «мурашником», а оптимальним місцем для відпочинку. Тому на поверсі всього п’ять-сім квартир, а 1800 кв. м. прибудинкової площі відведено під дитячі майданчики та зони відпочинку.

Як і їхні колеги з Казахстану, Utlandia просувається одразу кількома каналами:

  • у Facebook та Instagram;
  • у пошуку Google і КМС;
  • на YouTube;
  • на порталах-агрегаторах нерухомості.

Забудовник одразу розумів, що якісний зв’язок — один із пріоритетів компанії. Якщо людина потребує житла бізнес-класу, то очікує почути аудіовітання під час дзвінка, не схоче довго чекати на лінії і не оцінить розв’язне «Алло» менеджера. Тим пак, покупець із високим чеком не оцінить, якщо розмові заважатимуть перешкоди або співробітник по кілька разів буде перепитувати ім’я.

Також компанії критично важливо розуміти, в які канали просування вкладати кошти і скільки. А це неможливо, якщо не знати, яка реклама приносить не тільки конверсії, а й дзвінки. Адже клієнти Utlandia в основному телефонують. Хоч на лендингу і в рекламі вказана інформація про ЖК — всі подробиці майбутні покупці вважають за краще обговорювати вже телефоном. Саме тому забудовник розмістив номер телефону прямо вгорі першого екрана:

кейси забудовників, підмінний номер колтрекінга на сайті
Сайт Utlandia, де на першому екрані номер, який підміняє Ringostat

Відстежування дзвінків: навіщо воно знадобилося, і чому забудовники обрали Ringostat 

Продаж нерухомості зазвичай починається саме з дзвінка. Клієнт уточнює подробиці і тільки потім домовляється про візит до офісу забудовника або на об’єкт. Тому забудовникам важливо розуміти, яка реклама призводить до звернень телефоном.

Проблема в тому, що дзвінок — це офлайн-конверсія, якої для Google Analytics просто не існує. Адже потенційний клієнт заходить на сайт, одразу бачить номер і телефонує, не роблячи на сайті більше ніяких дій. Через це Google Analytics вважає, що візит на сайт був марним — адже під час нього відвідувач не здійснив онлайн-конверсій. 

Тому маркетологи обох компаній розуміли: щоб бачити повну картину, не обійтися без колтрекінгу — тобто відстеження дзвінків.

Якщо стисло, то він працює за таким принципом:

  • на сайт встановлюється код, який замінює справжній номер компанії на підмінний;
  • компанія орендує або купує підмінні номери, а техпідтримка колтрекінгу присвоює їх різним каналам реклами;
  • коли на сайт заходить кілька користувачів, кожен із них бачить різні підмінні номери;
  • після дзвінка колтрекінг аналізує номер, на який телефонував клієнт, і «розуміє», з якої реклами прийшов користувач;
  • інформація про всі дзвінки та рекламу, яка їх принесла, збирається у звітах — аж до джерела, каналу, кампанії та ключового слова.
кейси забудовників, як працює динамічний колтрекінг

Колтрекінг може відстежувати дзвінки й з офлайн-реклами. Для цього на такому носії розміщується підмінний номер телефону. Припустимо, один на білборді, другий на банері, розміщеному на огорожі будмайданчика, третій — в ролику на телебаченні тощо. Так маркетолог може зрозуміти, яка офлайн-реклама приводить ліди, а на яку тільки даремно витрачаються гроші.

Тому обом забудовникам також виділили підмінні номери для:

  • офлайн-носіїв — у листівках, SMS-розсилках;
  • порталогів-агрегаторов; 
  • розширень реклами Google, де фігурує номер телефону; 
  • реклами в Facebook і Instagram;
  • профілів у соцмережах;
  • програмі одного з банків для купівлі нерухомості — у випадку з Grand Victoria.
кейси забудовників, портал-агрегатор з підмінним номером колтрекінга
Приклад оголошення Grand Victoria на порталі-агрегаторі. У ньому розміщено підмінний номер телефону

Як девелопери працюють з даними про джерела дзвінків

Тепер, коли клієнт телефонує, в журнал дзвінків Ringostat підтягується інформація про те, яке джерело привело покупця. Там само можна подивитися, який менеджер прийняв дзвінок, скільки тривала розмова, чи довго клієнт чекав на лінії тощо. А натиснувши на кнопку “Play”, можна послухати аудіозапис дзвінка:

кейси забудовників, звіт колтрекінга
Приклад даних зі звіту Ringostat — включно з джерелом, каналом, кампанією та ключовим словом, яке привело до дзвінка

Маркетологи обох девелоперів постійно звіряються з даними про дзвінки. І в звітах колтрекінгу, і у вибірках Google Analytics, куди дані про виклики автоматично передаються з Ringostat. Робота будується за таким принципом:

  • рекламу, що не приносить дзвінків і конверсій, вимикають;
  • збережений бюджет вкладають в кампанії, з яких звертаються клієнти;
  • вивчають, які ключовики приводять клієнтів, і додають слова в нові кампанії, щоб отримати більше дзвінків;
  • дивляться, які банери приводять до викликів — і за схожими принципами розробляють інші креативи;
  • змінюють креативи для реклами у соцмережах, якщо з неї мало звернень.

Обидві компанії вкладають багато зусиль для розкрутки свого бренду. Назва житлового комплексу має запам’ятатися потенційним покупцям — так вище шанс, що зі схожих пропозицій клієнт обере саме його. Звіти колтрекінгу допомагають оцінити, чи часто люди телефонують саме за ключовими словами з назвою житлового комплексу. 

Також фахівці M2 оцінюють, чи багато трафіку надходить на сайт безпосередньо — не з реклами, а з безкоштовної пошукової видачі. Для цього в колтрекінгу налаштовано окремий підмінний номер для тих, хто переходить з органічних результатів пошуку. Так стає зрозуміло, чи ефективна робота з SEO. Що особливо важливо у сфері нерухомості, де перші позиції в пошуку завжди зайняті порталами-агрегаторами, і з ними досить складно конкурувати.

кейси забудовників, колтрекінг
Такий підмінний номер бачать користувачі, перейшовши на сайт з органічної видачі Google

До речі, щоб підмінні номери не витрачалися даремно, у Ringostat для ЖК Utlandia налаштовано виняток для IP-адрес офісу компанії. Тепер, коли на сайт заходять співробітники девелопера, вони бачать не підмінний номер, а справжній. Це дозволяє зберегти статистику точною.

кейси забудовників, налаштування колтрекінгу

🏆 Підвищте ефективність реклами з колтрекінгом Ringostat

Дізнайтеся, які джерела приносять дзвінки — аж до ключового слова у контекстній рекламі

Телефонія для відділу продажів і контролю менеджерів

Grand Victoria

Компанія ретельно стежить за тим, як менеджери приймають дзвінки від клієнтів. Щоб співробітники не пропускали дзвінки, кожен виклик автоматично спрямовується відразу на чотирьох сейлзів. По-перше, так вищий шанс що клієнту дадуть відповідь максимально швидко. По-друге, це чесна схема для самих менеджерів — хто швидше відповідає, у того більше лідів, а значить і премія від закритих угод.

Якщо з якоїсь причини ніхто так і не відповів, увімкнеться голосова пошта — тобто автовідповідач. А на корпоративну пошту надійде лист із повідомленням і аудіозаписом повідомлення.

кейси забудовників, схема переадресації
Схема, за якою розподіляються дзвінки у відділі продажів Grand Victoria

Маркетолог і менеджер з реклами стежать за тим, щоб не було багато пропущених дзвінків і повідомлень на автовідповідач. Адже кожне звернення без відповіді — це марна витрата рекламного бюджету і ризик втратити потенційного клієнта. Також фахівці періодично прослуховують аудіозаписи дзвінків у звітах колтрекінгу, але є окремий співробітник, який робить це системно. 

Як це відбувається:

  • всі дані з журналу дзвінків автоматично вивантажуються в Google Таблиці;
  • фахівець щодня прослуховує дзвінки і проставляє їм кілька статусів: загальні звернення, цільові, повторні, повторні-цільові;
  • також проставляється статус ліда залежно від його готовності купити житло: теплий, прохолодний, холодний;
  • вказується, що саме зацікавило клієнта — наприклад, питання щодо іпотеки, квартира певного метражу та кількості кімнат тощо;
  • окрема увага приділяється тому, як менеджер спілкується з клієнтом і чи дотримується скрипту розмови.

Такий принцип роботи дозволяє не витрачати час на записування результатів спілкування. А керівництво і маркетологи можуть легко оцінити, на які квартири більший попит, скільки потенційних клієнтів у роботі, і багато іншого.

Utlandia

Коли в компанію телефонують клієнти, виклики розподіляються за такою логікою:

  • спочатку вмикається голосове меню, яке пропонує клієнту вибрати потрібний відділ;
  • коли телефонує покупець, за яким уже відкрито угоду ― дзвінок потрапляє одразу на відповідального співробітника;
  • якщо той не бере слухавку або телефонує новий клієнт ― виклик спрямовується одночасно на чотирьох менеджерів відділу продажів;
  • якщо і вони не відповіли ― дзвінок одночасно надходить на особисті мобільні номери співробітників;
  • якщо клієнт телефонує з 9 вечора і до 8 ранку ― вмикається голосова пошта з автовідповідачем;
  • з 19:00 і до 21:00 дзвінки надходять на мобільні номери двох співробітників – вони можуть прийняти виклик за допомогою розширення для дзвінків для смартфона, навіть уже не перебуваючи в офісі;
  • у вихідні дні виклики приймають чергові співробітники.

Також у Utlandia є окремі схеми переадресації для маркетолога і співробітника клієнт-сервісу. Тому клієнти одразу можуть додзвонитися їм, не навантажуючи секретаря.

Контролем відділу продажів займається співробітник на аутсорсі. Це зроблено спеціально, щоб він не був знайомий ні з ким із менеджерів і не мав особистих симпатій. Прослуховуючи дзвінки, він ставить бали кожному співробітнику за 20 критеріями. У компанії давно помітили пряму залежність: коли кількість балів починає просідати — різко зменшується конверсія з дзвінка у відвідування офісу забудовника.

💪 Прокачайте вашу рекламу та отримуйте більше лідів з колтрекінгом Ringostat

Аналізуйте, які джерела, канали, кампанії та ключові слова приносять дзвінки від клієнтів

 

Отримайте цінні дані для оптимізації кампаній, щоб вони наводили найбільш зацікавлених користувачів

Інтеграція з CRM 

У житлового комплекса Utlandia також налаштована інтеграція CRM і телефонії Ringostat. До речі, у нашої платформи є десятки готових зв’язок з всесвітньо відомими CRM-системами. Тому інтеграцію можна легко налаштувати — буквально за 15-20 хвилин. Для цього не потрібно мати технічні знання. Достатньо покроково йти по інструкції, що надасть техпідтримка Ringostat, чи взагалі попросити наших спеціалістів це зробити.

Інтеграція має «розумну» логіку і сильно економить сейлзів — адже багато рутинних завдань вона бере на себе. Рішення працює за таким принципом:

  • коли менеджер піднімає слухавку під час вхідного дзвінка — автоматично створюється угода, контакт і завдання на відповідального менеджера;
  • після пропущеного виклику — створюється дзвінок і фіксується в CRM; 
  • також створюється завдання на старшого менеджера, щоб він проконтролював, що з клієнтом потім зв’язалися;
  • дзвінок створюється після вхідних і вихідних викликів, зокрема тих, на які не відповів клієнт;
  • якщо потенційний покупець заповнив форму онлайн-заявки на сайті — створюється контакт і завдання на старшого менеджера.

Цю логіку в будь-який момент можна змінити в спеціальній матриці в особистому кабінеті Ringostat. Для цього достатньо просто прибрати або проставити галочки навпроти потрібних умов:

кейси забудовників, налаштування інтеграції з CRM

Також у CRM з Ringostat автоматично підтягується рекламне джерело дзвінка, канал, кампанія і ключове слово. Так маркетолог ЖК бачить, яка реклама приводить не просто дзвінки та ліди, а й приносить конкретний прибуток.

Callback для збільшення кількості дзвінків

Callback — це віджет та форма на сайті, через яку відвідувач може заказати зворотній дзвінок. За такий виклик сплачує компанія, а не клієнт, тож це додатково підвищує лояльність покупця. 

Grand Victoria на власному прикладі переконалися у користі callback. Користувач може відразу натиснути на його іконку і замовити зворотний дзвінок. Або форма відкриється сама, через кілька хвилин, проведених відвідувачем на сайті. 

кейси забудовників, колбек Ringostat

Такий інструмент спонукає потенційних клієнтів звернутися у відділ продажів — навіть якщо вони спочатку не наважувалися. 12% користувачів, перед якими відкривається форма, у підсумку замовляють зворотний дзвінок. І майже 40% звернень до Grand Victoria через callback — цільові, тобто такі, що тривали довше 20 секунд. Така тривалість доводить, що телефонувала справді зацікавлена людина, яка предметно поспілкувалася з менеджером, а не поклала слухавку майже одразу.

кейси забудовників, статистика callback
Приклад статистики Ringostat за зверненнями через форму зворотного дзвінка

Кейси забудовників: результати співпраці з Ringostat 

Grand Victoria

Оптимізація реклами принесла свої результати.

  1. На 25% знизилася вартість ліда для кампаній з метою «Конверсія». Це сталося завдяки тому, що фахівці керують ставками, виходячи з того, чи приносить реклама конверсії та дзвінки. І відключають активності, які не окупаються.
  2. На 15% збільшилася кількість лідів з кампаній з метою «Цільовий трафік».   
  3. В 10 разів збільшилася кількість дзвінків. Коли тільки підключили Ringostat, у середньому телефонувало 20-30 клієнтів на день, то зараз в середньому буває по 200 звернень на день:
кейси забудовників, зростання дзвінків

Також колтрекінг дає змогу не витрачати бюджет на експерименти, що не працюють. Так, компанія запустила рекламний ролик у YouTube, присвячений розіграшу призів під час купівлі квартири. Але за три тижні з нього було всього п’ять дзвінків, тому рекламу відключили, а бюджет вклали в інші кампанії.

Utlandia

Розуміючи, яка реклама приносить дзвінки, забудовник кардинально змінив принцип розподілу бюджету між Facebook і Google. Раніше кошти розподілялися 50 на 50. А тепер на найбільш конверсійне джерело виділяється 70%, а на інше — лише 30%.

Також Ringostat допомагає вирішувати завдання відділу продажів. Наприклад, керівництво може завжди проконтролювати, як співробітники спілкуються з клієнтами. Чи чітко доносять до них плюси житла бізнес-класу, чи обґрунтовують ціну. А інтеграція Ringostat і CRM економить час відділу продажів і дає змогу більше фокусуватися на закритті угод.

🏆 Хочете досягти таких крутих результатів, як у цьому кейсі?

Замовляйте демо, і менеджер Ringostat підбере рішення спеціально під ваші завдання

Про автора

Редактор блогу Ringostat. Автор статей для видань про діджитал та великих ЗМІ про бізнес. Вивчала журналістику в Одеському національному університеті імені І. І. Мечнікова.