Можливості Ringostat

Приклади моделей атрибуції в наскрізній аналітиці Ringostat, і кому яка підійде

Наскрізна аналітика Ringostat так гнучко налаштовується, що ви можете задати абсолютно будь-яку модель атрибуції. Завдяки цьому користувачі не прив’язані до базових налаштувань і можуть кастомізувати наскрізну аналітику під свої потреби. В цій статті ми розберемо приклади моделей атрибуції і те, в яких випадках обирати кожну з них.


Атрибуція — це правило, за яким цінність конверсії розподіляється за окремими точками взаємодії з брендом. На її основі система аналітики визначає канал, який зіграв вирішальну роль у досягненні мети.

Від того, яку модель ви задасте, безпосередньо залежить, як буде оцінено внесок того чи іншого каналу в конверсію. Тому модель атрибуції потрібно задавати, тільки ретельно вивчивши власну воронку продажів і ті стадії, які ваш покупець проходить до покупки. В іншому випадку, ви будете хибно оцінювати ефективність каналів просування. 

У наскрізній аналітиці Ringostat ви можете задати будь-яку модель атрибуції — від класичної, яка використовується в Google Analytics, до кастомної.

У цій статті ми розглянемо базові моделі атрибуції, які доступні в наскрізній аналітиці Ringostat за одним кліком. Для цього:

  • оберіть розділ Наскрізна аналітикаНалаштування;
  • промотайте до блоку Налаштування ваг для цілей;
  • натисніть «Обрати іншу модель»;
  • оберіть, яка з моделей вас цікавить:  
приклади моделей атрибуції, як задати модель атрибуції вRingostat

1. Перша взаємодія

У цій моделі всю вагу отримує перший етап вашої воронки продажів. І тоді джерело, з якого людина перейшла на сайт вперше, вважатиметься, як у моделі атрибуції «За першою взаємодією».

приклади моделей атрибуції, перша взаємодія

Коли використовувати таку модель атрибуції

  1. Якщо ви тільки виходите на ринок, або ваш бізнес ще невідомий широкій аудиторії — і у вас запущені кампанії, спрямовані на зростання впізнаваності бренду, наприклад, медійна реклама.
  2. Коли ви запустили брендові активності — у цьому разі важливо тільки те, звідки користувач уперше дізнався про вас.
  3. Якщо потрібно відстежити зростання інтересу до вашої компанії.

🎯 Дізнайтеся, як налаштувати рекламу, яка приведе максимум клієнтів

Отримайте дані Ringostat про джерела дзвінків та заявок, щоб оптимізувати рекламу

2. Рівномірний розподіл

У цій моделі ми призначаємо усім етапам однакову вагу. Це потрібно, щоб відбувався рівномірний розподіл суми виграної угоди на кожне джерело трафіку.

приклади моделей атрибуції, рівномірний розподіл

Коли використовувати таку модель атрибуції

Якщо у вас тривалий цикл продажів, і користувача потрібно «підігрівати» рекламними активностями на кожному кроці до ухвалення рішення про покупку.

3. U-образна модель

У цьому випадку найбільша вага присвоюється першому й останньому етапу. Після успішної угоди її сума буде розподілятися між джерелами першого й останнього етапу:

приклади моделей атрибуції, u-образна модель

Коли використовувати таку модель атрибуції

Якщо вам важливо розуміти, який канал спочатку викликав зацікавленість клієнта, а який — привів до цільової конверсії. Така модель досить популярна і підходить практично для будь-яких тематик бізнесу.

4. Остання взаємодія

У даній моделі 100% цінності конверсії надається останньому переходу, який відбувся до прямого заходу на сайт. Ringostat і так використовує подібну модель визначення рекламного джерела дзвінка.

приклади моделей атрибуції, остання взаємодія

Коли використовувати таку модель атрибуції

  1. Якщо у вашій ниші зазвичай покупають швидко, без обмірковування рішення —  наприклад, сувенірна продукція, кружки у подарунок тощо.
  2. Якщо кампанія спрямована на залучення клієнта прямо в момент покупки — гаманці, які продаються в Instagram, рюкзаки, з яких неможливо вкрасти, чохли для мобільних.

🚀 Підвищте ефективність маркетингу разом із Ringostat та збільшуйте кількість лідів

Отримайте більше віддачі при незмінному бюджеті — дізнайтеся, які кампанії та ключові слова приносять дзвінки та заявки, оптимізуйте рекламу так, щоб вона приносила більше продажів

 

Отримайте автоматичний розрахунок ROMI. Доведіть на цифрах ефективність своєї роботи

5. Період напіврозпаду

Поняття «період напіврозпаду» походить із аналогічної моделі атрибуції в Google Analytics. Це час, з ходом якого цінність взаємодії поступово змінюється.

У такій моделі ваги розподіляються від меншого до більшого. Що ближче до конверсії, то більше ваги отримує джерело, яке призвело до переходу, що відбувся напередодні покупки.

приклади моделей атрибуції, період напіврозпаду

Коли використовувати таку модель атрибуції

Для короткострокових або одноразових рекламних кампаній. Наприклад, присвячених акціям або святковим розпродажам — так ви побачите джерела, які найкраще відпрацювали саме в дні проведення подібних активностей.

6. Налаштування користувача

Ви можете використовувати не тільки готові моделі, але й створювати власні — на основі даних. Для налаштування індивідуальної моделі проаналізуйте усі ланцюжки взаємодій клієнта з брендом і ймовірність здійснення конверсії залежно від набору дій покупця. 

Припустімо, ви працюєте у сфері, де отримання передоплати — це практично 100%-ва ймовірність закриття угоди. У такому разі ви присвоюєте максимум ваги саме цій стадії. Решті вагу задають залежно від того, наскільки вирішальну роль відіграє конкретний етап. угоди в кінцевому продажі.

Коли використовувати таку модель атрибуції

Цю модель можна назвати універсальною — вона підходить практично для будь-яких завдань. Адже бізнес розробляє її самостійно, ідеально розуміючи власні процеси. Тому таку модель можна використовувати незалежно від цілей, які переслідують запущені рекламні активності.

Підсумки

Як бачите, у налаштуваннях моделі атрибуції немає нічого складного. Тим більше, що техпідтримка Ringostat завжди готова допомогти вам порадою. Не знаєте, яку модель атрибуції вибрати конкретно для ваших бізнес-процесів? Напишіть у наш чат або залиште коментар під статтею — наші фахівці допоможуть підібрати вам відповідний варіант. 

Яку б модель ви не обрали, важливо ретельно проаналізувати ваші бізнес-процеси і чітко розуміти, як будується ваша воронка продажів. Після хвилинних налаштувань наша наскрізна аналітика все порахує за вас і покаже, скільки цінності вам приніс конкретний рекламний канал.

Про автора

Редактор блогу Ringostat. Автор статей для видань про діджитал та великих ЗМІ про бізнес. Вивчала журналістику в Одеському національному університеті імені І. І. Мечнікова.