Головна мета реклами ― не конверсії, дзвінки чи заявки, а прибуток. І якщо ви досі орієнтуєтеся на проміжні показники, то вірогідно втрачаєте гроші. Клієнтам Ringostat ця проблема більше не загрожує ― у нашої платформи з’явилася наскрізна аналітика. Дізнайтеся, скільки ви витрачаєте на рекламу і скільки грошей вона приносить ― і все це в одному вікні, без складних розрахунків та перемикання між різними системами.
Варто одразу наголосити: це не «ще одна наскрізна аналітика», а інструмент нового покоління: з атрибуцією на основі подій Event-Driven, періодом напіврозпаду та кастомізацією. Усім, що потрібне професійному маркетологу для прийняття виважених рішень. Це відрізняє нашу наскрізну аналітику від більшості інших сервісів, що надають однойменний функціонал.
Навіщо потрібна наскрізна аналітика
Зазвичай бізнесу доступні неповні дані:
- у рекламних системах та системах аналітики — лише дані про онлайн-конверсії, які можуть і не призвести до продажу;
- у колтрекінгу — про дзвінки та рекламні джерела, які їх принесли;
- в CRM — інформація про продаж та доход.
Жодна з цих систем не показує картину повністю: від вкладень у рекламу аж до доходу, що отримано завдяки ній. Бізнес не знає, чи окупилася та чи інша кампанія, тому втрачає частину бюджету, продовжуючи наосліп вкладати кошти в те, що не працює.
Наскрізна аналітика ― це не про CTR, CPC та інші показники, абстрактні та далекі від нагальних потреб бізнесу. Це про гроші та продажі — найвідчутніший і найцінніший ресурс компанії. Тому наскрізна аналітика корисна не лише для маркетологів, а насамперед для власників бізнесу та топ-менеджерів.
Що дає наскрізна аналітика
- Дізнайтеся, як ваші інвестиції окупаються в кожен рекламний канал. Наскрізна аналітика дає розуміння ROI рекламних кампаній аж до ключового слова.
- Максимальна гнучкість налаштувань під конкретний бізнес. Це відрізняє наскрізну аналітику Ringostat від інших сервісів, що надають однойменний функціонал. Відійдіть від стандартних налаштувань, які не враховують особливості вашої компанії. Налаштуйте будь-яку модель атрибуції, період напіврозпаду та ваги для різних цілей.
- Робота в одному вікні. Не потрібно створювати дашборди, збирати та зводити дані з різних систем вручну ― наскрізна аналітика Ringostat зробить це за вас. Отримайте ключові показники як готові звіти.
Також можна вручну завантажувати витрати на просування практично з будь-яких систем. Це допоможе оцінити, наприклад, окупність вкладень у SEO, банерну рекламу тощо.
Ви знаєте, скільки грошей витрачаєте на рекламу. Ringostat допоможе дізнатися, скільки вдалось заробити завдяки кожному рекламному каналу. Для цього не потрібно зводити дані, складати звіти чи робити складні розрахунки. Наскрізна аналітика збере дані та все порахує за вас.
Але це лише «фасад» можливостей наскрізної аналітики від Ringostat. Її можна налаштувати на основі ваших бізнес-процесів відповідно до воронки продажів. Дані будуть максимально точними завдяки функціоналу, який відповідає за розподіл цінності по кожному каналу, залежно від конкретних факторів. Про ці відмінності з інших однойменних сервісів ми поговоримо нижче.
Як працює наскрізна аналітика Ringostat
Всі дані, які ми опишемо, доступні у звіті «Наскрізна аналітика» розділу «Аналітика особистого кабінету Ringostat».
ВАЖЛИВО: звіт наскрізної аналітики працює тільки за умови налаштованих інтеграцій. Про налаштування можна дізнатися з бази знань.
1. Імпорт витрат на рекламу
Завдяки інтеграції з Google Ads, Facebook/Instagram у Ringostat передаються витрати на рекламу в цих системах. Дані відображаються у розбивці на конкретні кампанії у стовпчику «Витрати».
2. Імпорт доходів із CRM
У Ringostat завантажується інформація про дохід, який приніс кожен рекламний канал. Для цього потрібно налаштувати інтеграцію з CRM. На даний момент доступні готові інтеграції з десятьма CRM, але в майбутньому цей перелік буде розширюватися. Інформація відображається в стовпчику «Дохід», а також по кожному каналу видно кількість виграних угод.
3. Статистика з рекламних каналів
В окремі стовпчику передаються дані щодо кожної рекламної активності. Кількість:
- сеансів;
- дзвінків;
- цільових дзвінків.
4. Окупність реклами
Найважливіший стовпчик ― показник ROI, що відображає рентабельність вкладень у маркетинг. По ньому користувач може робити висновки, як відпрацював кожен рекламний канал, який дохід приніс. Та приймати рішення щодо ефективності тієї чи іншої реклами:
ВАЖЛИВО: Згідно з формулою, яку використовує Ringostat, якщо ROI > 0, він вважається позитивним.
Але це ще не все. Завдяки атрибуції на основі подій, періоду напіврозпаду та кастомізації наскрізна аналітика від Ringostat дає максимально об’єктивну оцінку ефективності маркетингу.
Переваги та особливості наскрізної аналітики Ringostat
Налаштування, про які ми пишемо нижче, знаходяться в розділі Інтеграції потрібної CRM.
Event-Driven – модель атрибуції на основі подій
Модель атрибуції — це правило, за яким цінність конверсії розподіляється між усіма взаємодіями з брендом. На основі атрибуції система аналітики визначає, яку цінність привласнити кожному рекламному каналу.
У системах аналітики існують різні моделі для цього правила, але вони працюють без урахування особливостей бізнесу. У Ringostat для цього є гнучкі налаштування. Ви зможете самостійно вказати, яку цінність мають певні дії клієнта. Виходячи з цього, платформа розрахує внесок кожного каналу у здійснення конверсії користувачем.
Атрибуція на основі подій розглядає, як рекламні канали вплинули на досягнення кожного етапу угоди. Після закриття угоди її сума розподіляється між каналами із прив’язкою до ваги етапу воронки.
Що таке вага етапу воронки
Вага ― це внесок того чи іншого каналу у продаж. До покупки користувач може взаємодіяти з брендом десяток разів, і не кожна з цих взаємодій є однаково цінною. Вага присвоюється кожному етапу вирви в залежності від його цінності для маркетингу компанії. Цю величину можна виміряти будь-якою зручною для користувача шкалою, скажімо, від 0 до 10.
Приклад
- Етап «Перше відвідування сайту» ― вага 8. Клієнт вперше зайшов на сайт, познайомився з брендом. Компанія отримала client ID користувача та може працювати з ним за допомогою маркетингових інструментів.
- Етап «Повторне відвідування» — вага 1. Реклама мала менший вплив у порівнянні з попереднім етапом. Користувач, вірогідно, повернувся на сайт, щоб уточнити певну інформацію.
Зручність наскрізної аналітики Ringostat у тому, що ваги для кожного етапу необов’язково налаштовувати вручну. Якщо ви використовуєте стандартні моделі атрибуції, просто оберіть її в налаштуваннях наскрізної аналітики. І ваги розподіляться автоматично. Вам залишиться просто аналізувати дані та приймати виважені рішення.
Кастомізація
Налаштування етапів воронки
Наскрізна аналітика відображає всі етапи воронки, які має CRM. У Ringostat через API підтягуються всі статуси угод та потрапляють у однойменний стовпчик. Ви можете налаштувати, які статуси відповідають етапам «В роботі», «Виграно», «Програно», легко перетягуючи їх між колонками.
Налаштування цілей
Для проміжних цілей також можна задати очікуваний результат. Наприклад, для статусу «В роботі» можна поставити ціль «Підготував комерційну пропозицію», а для «Переговори» ― «Отримав документи» або «Записав на консультацію». Завдяки цьому кожній цілі передаватиметься вказана вага, коли її буде досягнуто. Навіть на одному етапі угоди, різні цілі можуть бути більш чи менш наближеними до кінцевого результату ― продажу. Отже, матимуть різну вагу.
Налаштування ваги
Задайте цінність певних дій користувача на сайті ― залежно від власних бізнес-процесів. Так, у рамках купівлі квартири повторне відвідування не таке вже й цінне — йому можна призначити, наприклад, вагу 5. А при замовленні їжі повторне відвідування, швидше за все, означатиме ще одне замовлення. І тут вага може бути вищою — наприклад, 8.
Період напіврозпаду
Це час, з ходом якого цінність взаємодії поступово слабшає. Що стосується реклами, то що ближче до досягнення конверсії — то цінніший канал, який її приніс. В Google Analytics є модель атрибуції Ослаблення з часом, яка працює за схожим принципом.
Період напіврозпаду враховує, як давно користувач робив ті чи інші дії, тобто, досягав певних цілей. Наприклад, вперше зайшов на сайт, вдруге зателефонував тощо. Найбільш значущою вважається остання точка взаємодії, а цінність попередніх знижується по мірі давності.
Період напіврозпаду розраховується за спеціальною формулою: значимість окремої події поступово зменшується по мірі віддалення від дати закриття угоди.
Завдяки періоду напіврозпаду в наскрізній аналітиці Ringostat, ви можете визначати цінність для цілей з урахуванням тривалості циклу продажу. Що він довший, то довшим має бути період напіврозпаду. Рекомендуємо задавати його рівним циклу угоди.
У межах однієї сесії може бути виконано кілька цілей. Наприклад, клієнт може повторно зателефонувати, і залишити заявку. Тому ваги кількох цілей підсумовуються для однієї сесії. А з періодом напіврозпаду показник забирається від сумарної ваги сесії.
Приклад роботи наскрізної аналітики Ringostat
Клієнт пройшов чотири стадії воронки, на кожній з них він відвідував сайт з різного джерела. Відповідно до налаштувань наскрізної аналітики, ваги розподілилися так:
Проте дані не були б точними, якби Ringostat не враховував, коли відбулася кожна дія. Опишемо приклад роботи формули, про яку ми говорили вище.
Припустимо, період напіврозпаду у цьому прикладі становить 15 днів. Всі конверсії з наведеного вище прикладу відбулися через 30 днів. Цей фактор впливає на отриману цифру, оскільки у формулі враховується і кількість днів, що відбулися між конверсіями. Що далі взаємодія від продажу, то меншу вагу вона має. Тобто цінність поступово зменшується по мірі віддалення від закриття угоди.
В результаті ми отримуємо таку цінність:
- cpc ― вага 0,4;
- organic ― вага 2,3;
- direct ― вага 1,3;
- email ― вага 1,9.
Сума угоди 1000 у. о. Ringostat автоматично обчислює пропорційний внесок кожного з цих каналів в досягнення кінцевої мети. Він підсумовує всі ваги етапів та ділить на кожен із них. Наприклад, вага першого відвідування з cpc ― 0,4, ділиться на сумарну скориговану вагу – 5,8. Виходить округлений коефіцієнт 0,08. Щоб зрозуміти, який вклад зробив цей канал в кінцевий результат, помножимо 0,08 х 1000 (вартість угоди) = 80 у. е.. Аналогічно обчислюється внесок інших каналів.
Перевага Event-Driven атрибуції ― вона розподіляє суму угоди між всіма каналами в залежності від його ваги та давності взаємодії. Стандартні моделі не можуть врахувати такі нюанси. А «середня температура по лікарні» ― недостатня підстава для вкладень у рекламу.
Плюс наскрізної аналітики Ringostat у тому, що ці складні обчислення відбуваються автоматично. За лічені секунди ви отримуєте максимально точні дані. Все, що потрібно ― підготувати базові налаштування, а потім можна аналізувати звіт та приймати рішення.
Висновки: у чому переваги наскрізної аналітики Ringostat
- Повні дані для розуміння ефективності реклами. Ви більше не обмежені проміжними метриками щодо трафіку, дзвінків або онлайн-конверсій. Є чіткі цифри — скільки було витрачено на рекламу та скільки прибутку це принесло. Це цінна інформація для керівника компанії та маркетолога.
- Гнучкі налаштування моделей атрибуції. Не прив’язуйтесь до стандартних правил, які не відповідають особливостям вашого бізнесу. Налаштуйте атрибуцію за воронкою, що відображає всі етапи угоди. Задайте період напіврозпаду, і Ringostat автоматично рахуватиме, наскільки цінним був вклад конкретного каналу.
- Економія грошей та часу за рахунок роботи з даними в одному вікні. Вам не потрібно підключати додаткові послуги, з нуля розробляти дашборди або перемикатися між різними системами. Ви бачите найважливіші дані прямо в кабінеті Ringostat.
Пишіть нам в чат чи залишайте коментарі, і ми розповімо про налаштування наскрізної аналітики для вашої компанії. Наша техпідтримка завжди готова допомогти у впровадженні нового функціоналу.