Можливості Ringostat

Налаштовуємо динамічне вивантаження з журналу дзвінків у Google Таблиці

Ця інструкція для тих, хто працює з даними в таблицях Google. Вона особливо стане в пригоді власникам малого бізнесу та керівникам відділів продажів — якщо KPI їхніх sales-менеджерів пов’язані з обробкою дзвінків. Динамічне вивантаження допоможе вам простіше оцінювати ефективність відділу. Також у статті ви знайдете шаблони запитів, які підходять для цілей більшості компаній. Вам залишиться тільки вставити власні параметри.

Журнал дзвінків і його звіти — зручний інструмент для повсякденної роботи. У них усі дані розміщуються в хронологічному порядку, тому можна легко стежити за ситуацією в поточному часі. Наприклад, чи запрацювала нова реклама і скільки з неї дзвінків, як менеджери обробляють дзвінки тощо.

Але є компанії, які підбивають підсумки роботи та підраховують KPI в Google Таблицях. Наприклад, складають щомісячний звіт, рахують, скільки було дзвінків за конкретний період, які менеджери їх прийняли. Спеціально для них ми розповімо, як автоматично вивантажувати потрібні дані прямо в таблиці.

У статті ми розберемо загальний принцип налаштування і два приклади:

  1. Вивантаження даних про дзвінки за конкретний період. Наприклад, якщо потрібно побачити кількість усіх звернень, подивитися, хто з менеджерів обробив найбільше дзвінків, розрахувати, скільки з них було вихідних, прийнятих, пропущених тощо.
  2. Усі дзвінки за останній тиждень. Якщо відділ зазвичай підбиває підсумки за цей період часу.
  3. Вивантаження за пропущеними дзвінками. Дозволить побачити, скільки дзвінків пропустив кожен з менеджерів — що допоможе підвищити дисципліну у відділі.

Тепер перейдемо до покрокової інструкції, в якій розповімо, як це зробити. Зверніть увагу, що це лише приклад даних, які можна вивантажувати. Ringostat дозволяє все налаштовувати максимально гнучко — тож обирайте й інші параметри, якщо потрібно.

Отримуємо API Ringostat

Говорячи спрощено, API Ringostat — це функціонал, який дає змогу використовувати дані нашого сервісу в сторонніх продуктах. Саме з його допомогою налаштовується інтеграція з CRM, Google Analytics та іншими системами.

Щоб його отримати, зайдіть в особистий кабінет і в меню зліва виберіть у розділі Інтеграції будь-яку платформу. Скопіюйте звідти Project ID і token.

Project ID, token авторизації, динамічне вивантаження

Налаштовуємо таблицю

Створюємо нову Google таблицю. Щоб прискорити цей процес, просто введіть у пошуковому рядку sheet.new. У неї ми повинні додати запит на вивантаження даних, залежно від наших завдань.

Приклад структури запиту на експорт дзвінків за тиждень:

https://api.ringostat.net/calls/list?

?auth=token авторизації

&export_type=json

&from=2018-05-01%2000:00:00

&to=2018-05-08%2023:59:59

&fields=calldate,caller,dst,disposition,billsec,utm_source,utm_medium,recording

Розберемо структуру трохи докладніше:

  • https://api.ringostat.net/calls/list — адреса надсилання запиту;
  • project_id=ідентифікатор проєкту в Ringostat, який ми скопіювали вище;
  • &token= — ключ авторизації в проєкті;
  • &export_typeформат вивантаження, може бути json або csv;
  • &from= — починаючи з якої дати будуть вивантажені дані, тут же закладено час;
  • &to= — по яку дату і час;
  • &fields= — параметри, які будуть вивантажені, на прикладі вище вказані: дата дзвінка, номер абонента, на який номер дзвонили, статус дзвінка, тривалість розмови, джерело, канал і аудіозапис.
  • &order= — сортування.

Ви можете задати будь-які інші поля або ускладнити запит, наприклад, задавши сортування. Як це зробити, описано в статті з бази знань про Ringostat API.

Приклад запиту для вивантаження даних про дзвінки за конкретний період

Стаємо на клітинку А1 і копіюємо запит, зазначений нижче. Важливо ввести формулу саме в одну клітинку, не розтягуючи. Обов’язково вказуємо свій Project ID і token — зараз для цих показників прописані випадкові цифри, просто для прикладу.

динамічне вивантаження, запит для вивантаження

У запиті також потрібно поміняти дати, залежно від того, який період вас цікавить. У цьому випадку зміни вносяться в поля from і to.

ВАЖЛИВО! Зверніть увагу, що запит має бути вказаний у рядку одним масивом — без розривів.

=arrayformula(split(IMPORTDATA("https://api.ringostat.net/calls/list?project_id=000&auth-key=11112222333344444&export_type=csv&from=2024-01-01&to=2024-12-31&fields=calldate,caller,dst,connected_with,disposition,duration,billsec,utm_source,utm_medium,utm_content,utm_term,recording&order=calldate%20asc&"),";"))

Наведена вище формула актуальна для документів Google з англійською локаллю. Якщо у вас формула не працює, перевірте, чи встановлено у вас відповідну локаль у Панелі інструментів — Файл — Налаштування — Загальні — Мова. Якщо у вас встановлена інша локаль, наприклад, українська, змініть розділовий знак наприкінці формули — замість коми має бути крапка з комою.

Ми додали параметри: дата дзвінка, номер того, хто телефонує, номер на який дзвонили, з ким з’єднаний, статус, тривалість очікування + розмови, окремо тривалість розмови, джерело, канал, зміст оголошення, ключове слово і запис дзвінка. Так вивантаження буде максимально інформативним.

Приклад запиту для вивантаження даних про дзвінки за останній тиждень

Формула багато в чому схожа на зазначену вище. Але в ній є елемент, який відповідає за те, щоб дані за тиждень підтягувалися автоматично:

from="&text(TODAY()-8,"YYYY-MM-DD")&"%2000:00:01&to="&text(TODAY()-1,"YYYY-MM-DD"

Формула «віднімає» від сьогоднішньої дати один день і ще вісім — так виходить тиждень. Дані за поточний день сюди не входять. Цілком формула має такий вигляд:

=arrayformula(split(IMPORTDATA("https://api.ringostat.net/calls/list?project_id=000&token=d000bc0000de00abcd000efgh0i00g00&export_type=csv&from="&text(TODAY()-8,"YYYY-MM-DD")&"%2000:00:01&to="&text(TODAY()-1,"YYYY-MM-DD")&"%2010:00:00&fields=calldate,caller,dst,connected_with,disposition,duration,billsec,utm_source,utm_medium,utm_content,utm_term,recording&order=calldate%20asc&"),";"))

Приклад запиту для вивантаження даних за пропущеними дзвінками

Щоб у таблицю потрапили тільки дзвінки з певним статусом, потрібно додатково використовувати фільтр. У нашому прикладі це пропущені звернення, але ви можете вибрати будь-який інший статус — відповів, цільовий, повторний тощо.

За допомогою наведеного запиту підтягуються дані за останні сім днів, як у попередньому пункті. Але ви можете задати й певний період, як у першому прикладі. Цілком формула має такий вигляд і включає змінну для поля disposition:

=arrayformula(split(IMPORTDATA("https://api.ringostat.net/calls/list?project_id=000&token=d000bc0000de00abcd000efgh0i00g00&export_type=csv&from="&text(TODAY()-8,"YYYY-MM-DD")&"%2000:00:01&to="&text(TODAY()-1,"YYYY-MM-DD")&"%2010:00:00&fields=calldate,caller,dst,disposition,duration,billsec,pool_name,utm_source,utm_medium,utm_content,utm_term,recording&order=calldate%20asc&&filters=disposition~Tk8gQU5TV0VSfEZBSUxFRHxOTy1GT1JXQVJEfEJVU1k,call_type=in"),";"))

Після того, як ви введете будь-який із трьох запитів, описаних вище, і оновите сторінку, дані мають одразу підтягнутися. Ви побачите приблизно таку картину, тільки праворуч ще буде стовпчик із посиланням на аудіозаписи за кожним дзвінком — якщо тільки мова не про пропущені:

динамічне вивантаження, вивантажені дані

Щоб отримувати свіжі дані для другого і третього прикладу, достатньо просто заходити в таблицю. Для вивантаження дзвінків за конкретним періодом — потрібно стати на клітинку A1 і дати змінити вручну у фрагменті:

&from=2019-05-01&to=2019-05-31

Що далі?

Ви отримуєте таблицю з вивантаженням «сирих» даних, з якою вже можете далі працювати на свій розсуд. Ось лише кілька варіантів.

  1. Експортувати на сусідній аркуш частину даних, що вас цікавлять, і побудувати на їхній основі графіки та діаграми.
  2. Налаштувати систему фільтрів, щоб сортувати дані за конкретними показниками.
динамічне вивантаження, фільтрування даних

3. Додати в документ аркуші за окремими співробітниками. За допомогою фільтрів і формули IMPORTRANGE передавати туди інформацію про дзвінки, прийняті кожним менеджером. Це допоможе бачити весь обсяг дзвінків, який обробив співробітник.

Якщо хочете дізнатися про останній пункт детальніше або виникли запитання — пишіть нам в чат.

Про автора

Контент-маркетолог Ringostat. Автор статей про маркетинг, IT та бізнес. Вивчала право в Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого в м. Харкові